Smakosze.pl
Dieta na 2 tygodnie

librakv, Getty Images Pro

Dieta 2-tygodniowa przynosi wspaniałe rezultaty. Podajemy dokładny jadłospis

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Dieta nie zawsze musi być żmudna, długa i bolesna. Niektóre z nich są na tyle przyjemne, że człowiek może nawet nie odczuwać spadku energii czy samopoczucia, a przy okazji chudnąć. Poniżej prezentujemy wam 2-tygodniową dietę, dzięki której m

Dieta sprawia większości nam spore kłopoty. Zachowanie czujności i powściągliwości nie jest łatwe, szczególnie gdy jesteśmy na imprezie, na której stół ugina się wręcz pod ciężarem słodkości i słonych przekąsek. Poniższa dieta jest idealna dla ludzi, którzy chcą szybkich efektów. 

2-tygodniowa dieta może sprawić, że Twoje ciało zgubi kilka nadprogramowych kilogramów i stanie się smuklejsze. Należy jedynie bezwzględnie przestrzegać planu dnia i sporo się ruszać - bowiem wraz z wysiłkiem fizycznym wzrasta szansa na pozytywny i szybki efekt. 

Dieta, która może dać doskonałe wyniki

Rozpisanie jadłospisu jest bardzo ważnym elementem - pozwala kontrolować ilość oraz jakość spożywanej żywności w ciągu dnia. Poniższa metoda zamienia wiele niezdrowych produktów, takich jak kiełbasa, chipsy czy frytki na jajka - zawierają większość potrzebnych do funkcjonowania związków odżywczych. 

Dzień 1 zaczyna się od 2 ugotowanych na twardo jajek oraz 1 cytrusa. Lekkie śniadanie wprowadzi przyjemną energię, a przy okazji nie wywoła ciężkości. Kluczem jest picie dużej ilości wody, około 8-10 szklanek dziennie. Następnie na obiad zjada się sałatkę z warzyw i kurczaka, a na kolację 2 słodkie ziemniaki plus 2 jabłka. 

Dzień drugi zaczyna się identycznie. Na obiad podaje się gotowane na parze zielone warzywa plus sałatkę z kurczakiem. Dzień kończy się sałatką warzywną, pomarańczą oraz dwoma jajkami. 

Trzeci dzień znowu rozpoczynają 2 jajka i cytrus. Na obiad przewidziana została sałatka warzywna z kurczakiem. Kolacja to ser, słodki ziemniak oraz jedne pomidor. Nie można również zapominać o dużej ilości wody, która zapełni żołądek i doskonale nawodni organizm.

Czwartego dnia również zjada się dwa jajka, lecz wybór owocu jest dowolny. Obiad to sałatka z warzywami oraz kurczak gotowany na parze. Kolacja jest jednak znacznie inna: można zjeść na nią tylko jeden owoc. Polecamy jabłko, z uwagi na dużą ilość błonnika. 

Masz ochotę na więcej ciekawych tekstów o tematyce kulinarnej? Sprawdź ten artykuł, w którym wyjawiamy tajniki przygotowania kultowego śniadaniowego dania. W tym tekście opisujemy niebywałe działanie liści laurowych pod postacią naparu. 

Piąty dzień to kolejne dwa jajka i owoc cytrusowy. Na obiad należy zjeść sałatkę warzywną z rybą, doskonale sprawdza się tuńczyk czy łosoś. Kolacja składa się z warzyw na parze oraz 2 jajek.

Szóstego dnia ponownie na śniadanie można zjeść jedynie 2 jajka i owoc cytrusowy. Obiad składa się z warzyw gotowanych na parze oraz kurczaka. Kolacja to ponownie jeden owoc dowolnego wyboru. 

Siódmy dzień diety rozpoczyna się dwoma jajkami na twardo oraz owocem. Na obiad zjada się sałatkę warzywną oraz kurczaka ugotowanego na parze. Kolacja jest połączeniem sera, warzyw na parze oraz dwóch jajek. 

Efekty widoczne będą już po tygodniu, lecz aby w pełni skorzystać z diety, należy powtórzyć powyższe dni jeszcze raz.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: polishexpress.co.uk

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ugotować przepyszne potrawy nawet laikom. To w kuchni zdobywam największe doświadczenie, tworząc dania z całego świata — od indyjskiego butter chicken, po polską pieczoną kaczkę z jabłkami. Wolny czas poświęcam na pływanie kajakiem po polskich jeziorach oraz odwiedzanie kolejnych ciekawych restauracji. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >