Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Dlaczego warto jeść 2 banany dziennie?
Monika Dec
Monika Dec 01.05.2021 02:00

Dlaczego warto jeść 2 banany dziennie?

banany
Pixabay /stebepb

Banany to jedne z najpopularniejszych owoców. Są smaczne, zdrowe i mają wszechstronne zastosowanie w kuchni. Eksperci uważają, że warto jeść dwa te owoce dziennie. Powód? Ogromne korzyści dla naszego organizmu!

Korzyści z jedzenia dwóch bananów dziennie

Według Brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia każda dorosła osoba może zjeść dwa banany dziennie. Są one bowiem cennego dla naszego organizmu potasu, a taka porcja tych owoców zapewni nam jej optymalną dzienną dawkę!

Przecięty banan zawiera bowiem 450 mg potasu. Dorośli ludzie powinni spożywać ok. 3500 mg tego pierwiastka dziennie. Nie należy jednak przekraczać tej liczby, ponieważ zbyt duża ilość potasu w organizmie może być również szkodliwa dla naszego zdrowia.

Banany są w dodatku jednymi z nielicznych produktów, które możemy zjeść nawet przed snem! A wręcz powinniśmy tak zrobić, ponieważ owoce te pozwalają nam się jeszcze lepiej zrelaksować i znacznie poprawiają jakość naszego nocnego wypoczynku. Więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule. Jakie inne korzyści płyną z regularnego spożywania bananów? Poniżej śpieszymy z odpowiedzią!

Prozdrowotne zalety bananów

W bananach znajdują się substancje, które neutralizują kwasy żołądkowe. Dlatego są one szczególnie polecane osobom, zmagającym się z m.in. z refluksem oraz uciążliwą zgagą.

Natomiast zawarty w bananach potas działa odwadniająco. Dzięki regularnemu spożywaniu tego składnika, w naszym organizmie nie zatrzyma się żadna zbędna woda. Dlatego ten owoc jest także bazą pewnej bijącej rekordy diety!

Na czym polega dieta bananowa?

Zdaniem dietetyków, banany powinny być składnikiem każdej zbilansowanej diety. Same również wspomagają odchudzanie. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się opracowana w Japonii dieta bananowa.

Czterodniowa kuracja odchudzająca uwzględnia nie tylko jedzenie bananów, ale również naukę, jak nie objadać się do syta (tylko 80%), co pozwoli uzyskać wymarzoną sylwetkę! 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: medme/ wp

Zapraszamy na nasz Instagram

undefinedundefinedundefinedundefined

Tagi: