Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Gessler broni cen pączków i jagodzianek. „Przepraszam bardzo, ale czy ja komuś każę kupować?"
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 07.07.2024 15:15

Gessler broni cen pączków i jagodzianek. „Przepraszam bardzo, ale czy ja komuś każę kupować?"

Magda Gessler
Fot. Instagram/slodki_slony, magdagessler_official

Jagodzianki i pączki od Magdy Gessler są znane ze względu na smak i swoją wysoką cenę. Jednak sławna restauratorka broni kwot, jakie trzeba zapłacić za te przysmaki. Słowa Magdy Gessler mogą wywołać zdziwienie. Co takiego powiedziała? Dowiesz się poniżej.

Jagodzianki i pączki od Magdy Gessler

Magda Gessler znana jest głównie z udziału w Kuchennych Rewolucjach. Jej metody czasem budzą kontrowersje, bo gwiazda stacji TVN bywa bezkompromisowa i nie przebiera w słowach. Celebrytka z powodzeniem prowadzi też własne lokale, w tym  cukiernię “Słodki- Słony” wspólnie z córką Larą.

 Warszawski lokal słynie między innymi z jagodzianek i pączków. Te słodkie przysmaki z roku na rok kosztują jedna coraz więcej. Rok temu jagodzianki od Magdy Gessler kosztowały 28 złotych. W tym roku trzeba już za nie zapłacić 31 złotych. Cena tych smakołyków bywa szeroko komentowana.

jagodzianki
Fot. Canva/Daniel_Dash
Rodzina bez przerwy prosi mnie o ten sernik. Na szczęście robię go błyskawicznie, zawsze się udaje

Magda Gessler o cenie jagodzianek

Magda Gessler postanowiła odnieść się ceny jagodzianek z cukierni “Słodki- Słony”. W rozmowie z portalem Wirtualna Polska radziła też, jak można zaoszczędzić na słodkie bułki z jej cukierni. Jagodzianki porównała do dóbr luksusowych:

Nikt nikogo nie zmusza do noszenia Diora ani Chanel, ani jeżdżenie Rolls-Royce'em. Jest demokracja, każdy pracuje na to, co może. Nikt nikomu nie wybiera życia. Czasami życie wybiera niestety różne scenariusze

Gwiazda stacji TVN dalej wyjaśniała:

Czy nas na to stać, czy nie, to zależy trochę od szczęścia, trochę od naszej pracowitości. To nie jest sprawiedliwe, to nie jest demokratyczne, ale to jest prawda o życiu 

Jak zaoszczędzić na jagodzianki i pączki od Magdy Gessler?

Magda Gessler radziła też, w jaki sposób można pozwolić sobie na jej słynną jagodziankę. W rozmowie z Wirtualną Polską mówiła:

Dobra jagodzianka jest warta tego, żeby na przykład nie zjeść trzech obiadów i zjeść jedną jagodziankę. Jest tak pyszna, że zostaje w pamięci cały rok, aż do następnego lipca… do moich urodzin

Znana restauratorka odniosła się też do cen pączków. Magda Gessler w rozmowie z Plotkiem stwierdziła, że cena tego przysmaku będzie z roku na rok rosnąć:

Przepraszam bardzo, ale czy ja komuś każę kupować moje pączki? To oni stoją w kolejce trzy godziny. Widocznie zapracowali, chcą mieć satysfakcję, są ludźmi sukcesu, albo ludźmi apetytu i wolą jednego pączka dobrego

Co myślicie o słowach Magdy Gessler? Ma rację, czy wręcz odwrotnie? Pisaliśmy o tym, jak zrobić rurki z ciasta francuskiego z kremem. Podawaliśmy przepis na chleb, który zrobisz we własnej kuchni. 

pączki
Fot. Canva/piotr_malczyk

Źródło: plotek.pl, wp.pl