Gessler dodaje do rosołu składnik znany z zimowych herbat. Korzyści nie da się opisać
Domowy rosół jest idealnym sposobem na jesienno-zimowe infekcje. Skutecznie rozgrzewa, stawia na nogi i wykazuje lecznicze działanie. Idąc za radą Magdy Gessler warto do garnka z zupą dorzucić kilka goździków. Dzięki zawartemu w nich eugenolowi gotowy wywar staje się prawdziwym remedium na rozmaite dolegliwości.
Goździki kojarzymy głównie z piernikiem czy zimową herbatą. Dodawanie tej przyprawy do rosołu zdaje się być pomysłem iście szalonym. Gwarantujemy jednak, że goździki nie tylko zaskakująco podbijają smak bulionu, ale także oddają mu swoje cenne składniki. Magda Gessler już to wie, a Wy?
Czym są goździki i czemu warto dodać je do rosołu?
Małe niepozorne goździki to nic innego, jak suszone kwiaty drzewa występującego w dalekiej Azji. Ich korzystne właściwości znane i doceniane są tam od setek lat. Ponad 2 tysiące lat temu lecznicze działanie przyprawy wykorzystywano w starożytnych Chinach.
Dziś również nie zapominamy o goździkach. Ich charakter zawdzięczamy głownie związkowi zwanemu eugenolem. Wykazuje on bowiem działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, ponad to udowodnione zostało jego działanie przeciwwirusowe oraz antybakteryjne. Goździki są dzięki temu niezrównane w walce z przeziębieniem i infekcjami.
Dodatek goździków do rosołu wspomaga funkcjonowanie całego układu trawiennego. Przyprawa może łagodzić również rozmaite dolegliwości żołądkowe. Jakby tego było mało, skutecznie rozgrzewa i wzmacnia naszą odporność. Wszystko to i jeszcze więcej możemy zyskać poprzez dodanie goździków do gotującego się rosołu.
W czym tkwi sekret udanego rosołu z goździkami?
Esencjonalny rosół wzbogacony goździkami to niezrównany sposób na rozmaite dolegliwości. Aby był jeszcze bardziej skuteczny, należy zadbać o różnorodność oraz bogactwo składników. Kilka rodzajów mięs i solidny dodatek warzyw sprawią, że ugotowany wywar będzie nie tylko wyśmienicie smakował, ale też rozgrzewał i wzmacniał nasz organizm.
Goździki nie są jedyną przyprawą, jaką warto dodać do rosołu. Nie zapomnijmy o aromatycznych liściach laurowych i zielu angielskim. Magda Gessler nie wyobraża sobie gotowania bulionu bez dodatku lubczyku.
Kiedy należy dodać goździki do rosołu? Najlepiej zrobić to na początku gotowania. Dzięki temu dobroczynne składniki przenikną do zupy razem z korzennym aromatem. Na garnek rosołu wystarczy wrzucić 2-3 goździki. Przyprawa doskonale sprawdza się nie tylko w rosole, ale też w popularnym napoju. Więcej na temat wyboru mięsa do gotowania rosołu znajdziesz w tym artykule.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Koniec z gotowaniem kalafiora w wodzie. Inny sposób jest 100 razy lepszy. Smak powala
Zdrowsza jest kawa sypana czy rozpuszczalna? Dietetycy nie mają wątpliwości. Ogromne zaskoczenie
Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama
Źródło: kuchnia.wp