Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-07T153741.245

gtkit, Getty Images

Jajka z chowu klatkowego znikną z Biedronki do końca roku

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jajka z chowu klatkowego do końca 2021 roku na dobre znikną ze wszystkich sklepów sieci Biedronka. Do dzisiaj już w ponad 1100 placówkach nie można kupić tego typu jajek. Za wszystko odpowiada chęć poprawy jakości życia ptaków, które znoszą jaja.

Jajka z chowu klatkowego, czyli potocznie nazywane "trójkami", są najgorszym jakościowo produktem tego typu na rynku. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej sklepów decyduje się na zrezygnowanie z ich sprzedaży.

Kury żyjące w chowie klatkowym nie mają możliwości na swobodne poruszanie czy godne bytowanie. Ciasne klatki i wiele innych niedogodności sprawiają, że ptaki prowadzą życie pełne cierpienia.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Jajka z chowu klatkowego wycofywane są ze sprzedaży przez Biedronkę

W sklepach dostępne są obecnie 4 rodzaje jajek, a każde z nich oznaczane jest inną cyfrą. Popularne jajka z chowu klatkowego znakowane są cyfrą "3", stąd ich potoczna nazwa "trójki". Na szczęście, portugalska sieć podjęła wobec nich bardzo ważną decyzję.

Do końca 2021 roku we wszystkich sklepach firmy nie będzie można kupować jajek z chowu klatkowego. Obecnie aż jedna trzecia placówek sieci sprzedaje tylko jaja świeże oznaczone cyframi 0,1,2.

Placki w niecodziennej odsłonie

Lekkie i zdrowe placki pomidorowe - lepsze niż ziemniaczane

CZYTAJ DALEJ

- Pierwszym regionem, który zrezygnował z jaj oznaczonych symbolem „3” z początkiem tego roku, był ten obejmujący Warszawę. Od lipca br. dołączają kolejne regiony sieci, obsługiwane przez centra dystrybucyjne w Brzegu, Mszczonowie, Sieradzu, Krakowie i Sosnowcu. Łącznie jest to już ponad 1100 sklepów z szyldem Biedronka - napisano na stronie sieci.

1 września datą przełomową

Tego dnia do grona sklepów bez jajek trójek dołączyć ma kolejne 1000 placówek sieci Biedronka. Jak podaje przedsiębiorstwo, proces postępuje znacznie szybciej, niż z początku zakładano.

Dzięki powyższej decyzji, miliony kur z całej Polski będzie miało znacznie lepsze życie, a klienci uzyskają większy dostęp do jajek o znacznie lepszej jakości.

Brakuje ci przepysznych i łatwych przepisów? Zajrzyj do innych naszych tekstów, w których zdradzamy tajniki wielu receptur. W tym artykule opisujemy najlepszy i najprostszy sposób na soczyste kotlety mielone. Ten tekst poświęcony został ogórkom konserwowym - tak prostej receptury nie znajdziesz nigdzie indziej.

Jeśli zauważysz, że w sklepie bez jajek "3" znajdują się ich pojedyncze opakowania, to znak, że placówka wyprzedaje je, aby nie kierować je do likwidacji. To bowiem spowodowałoby duże straty, a cierpienie kur byłoby bezsensowne.

Projekt bez tytułu - 2021-07-07T143631.171

Źródło: Jiri Hera
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: kutno.net.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >