Jak gotować białą kiełbasę, żeby nie pękała?
Biała kiełbasa pęka wam podczas gotowania? Wystarczy jedna modyfikacja w sposobie przygotowania, by już zawsze wyszła idealnie. Powolne gotowanie, podobne do parzenia, rozwiąże wasz problem.
Zdradzaliśmy już jak przygotować pyszną, domową białą kiełbasę . Podpowiadaliśmy też jak przyrządzić ją w piekarniku z dodatkiem cebulki. Wracamy z artykułem, który wyjaśni tajniki gotowania białej kiełbasy. Już zawsze wyjdzie wam smaczna i aromatyczna.
Co zrobić, by biała kiełbasa nie pękała?
Gotowanie białej kiełbasy zawsze powinno odbywać się na niewielkim ogniu. To gwałtowne wrzenie wody jest najczęstszą przyczyną pękania specjału. Nie dopuszczając do pełnego zagotowania się płynu i utrzymując go na granicy wrzenia, zapobiegniemy powstawaniu nieestetycznych skaz.
Patentem, który również może okazać się pomocny, jest delikatne nacinanie lub nakłuwanie wyrobu. Dzięki temu nie dopuścimy do nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrz kiełbaski podczas gotowania i osłonka nie przerwie się.
Co jeszcze warto wiedzieć o gotowaniu białej kiełbasy?
Białą kiełbasę należy gotować w osolonej wodzie. Jeśli nie dodamy soli do płynu, ryzykujemy utratę smaku wyrobu. Przyprawy zawarte w specjale będą przechodzić do garnka podczas podgrzewania.
Proces gotowania kiełbasy powinien trwać od 20 do 30 minut. O tym, że trzeba go zakończyć, świadczyć będzie zmiana barwy wyrobu. Dobrej jakości specjał po ugotowaniu nabiera lekko szarego koloru.
Stopień przygotowania kiełbasy zawsze można sprawdzić przy pomocy widelca. Wystarczy wbić go w gotowany produkt . Jeśli uda się to bez problemu, wyjmujemy specjał z wody i podajemy.
Źródło zdjęcia: canva/kabVisio
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy
Źródło: beszamel.se, akademiasmaku, winiary