Jak naostrzyć tarkę do warzyw? Potrzebujesz 1 narzędzia
Tarka, której używacie w kuchni, nie jest już tak ostra, jak kiedyś? Zamiast kupować nowy sprzęt, wykorzystajcie papier ścierny. Z jego pomocą sprawicie, że urządzenie znowu stanie się funkcjonalne. Zdradzamy szczegóły przeprowadzenia domowej renowacji.
Tarka kuchenna często przydaje się w kuchni. Używamy jej, gdy przyrządzamy placki ziemniaczane , zupę ogórkową czy zapiekanki z serem. Zależy nam zatem, by korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne. Gdy tarka się stępi, pomocny będzie papier ścierny. Koniecznie wypróbujcie nasz prosty patent — zaoszczędzicie sporo pieniędzy.
Skuteczna metoda ostrzenia tarki
Wymiana tępej tarki do warzyw albo korzystanie z usług profesjonalisty nie będą konieczne, jeśli mamy w domu papier ścierny. Jedno z podstawowych akcesoriów pomocnych w drobnych domowych naprawach idealnie sprawdzi się jako ostrzałka do kuchennego akcesorium.
Aby używanie sprzętu znów mogło odbywać się bez utrudnień, należy wykorzystać papier ścierny o dwóch gradacjach - 240 i 800. Przecieramy stępioną powierzchnię oboma rodzajami — najpierw tym, o mniejszej gradacji, a następnie o wyższej.
Ruch pocierania powinien być wykonywany w kierunku przeciwnym, do tego, który niezbędny jest do starcia warzyw. Podczas korygowania parametrów powierzchni tarki koniecznie trzymajcie ją za rączkę, a przed przystąpieniem do naprawy, stabilnie ułóżcie sprzęt na kuchennym blacie.
Jak zadbać o tarkę po naostrzeniu?
Gdy uznamy, że tarka jest już ponownie sprawna, dokładnie ją myjemy. Wystarczy zwykły detergent, lecz konieczne będzie staranne wypłukanie resztek papieru ściernego czy metalu, z którego sprzęt został wykonany. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której takie zanieczyszczenia dostają się do żywności.
Po umyciu tarkę należy wysuszyć. Jeżeli będziemy, o tym pamiętać przy każdym jej czyszczeniu, szansa, że ostrza będą rdzewieć, zmniejszy się. Dobrą praktyką jest też mycie tarki bezpośrednio po użyciu — na całej powierzchni, a nie tylko w miejscach, w których miała bezpośredni kontakt z jedzeniem.
Źródło zdjęcia: canva/lex-ukr
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
-
Jak zrobić jajka sadzone bez tłuszczu? Zdradzamy 2 najlepsze sposoby
-
Puszyste racuchy bez drożdży i sody. Sekret tkwi w 1 sztuczce
-
Która fasolka szparagowa jest lepsza? Odpowiedź nie jest oczywista
Źródło: newsy.gotujmy, kz1