Smakosze.pl
Czyszczenie mikrofalówki nigdy nie było tak proste

canva/AndreyPopov

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?

4 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 13 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Emilia Maciejewska-Latosińska

Udostępnij:

Ubrudzone tłuszczem naczynia czy kratkę kuchenki możemy wymoczyć w wodzie z octem. Co jednak zrobić, by pozbyć się plam po jedzeniu z mikrofalówki? Istnieją domowe sposoby, dzięki którym jej wnętrze znów zachwyci czystością. Użyjcie cytryny, a usuniecie również nieprzyjemny zapach. Wystarczy kilka plasterków owocu.

Radziliśmy wam już jak skutecznie domyć czajnik elektryczny oraz jak pozbyć się przykrych zapachów z lodówki. Tym razem przychodzimy z pomocą po raz kolejny i podpowiadamy jak dokładnie wyczyścić kuchenkę mikrofalową. Nasz trik sprawi, że znów będzie lśniąco czysta i pachnąca. Przekonajcie się sami.

Krokiety bez zawijania

Rewelacyjne krokiety bez ciasta

CZYTAJ DALEJ

Niezawodny sposób na oczyszczenie mikrofalówki

Aby sprzątanie kuchenki mikrofalowej było skuteczne, wcale nie potrzebujemy specjalnych preparatów. Jeden prosty patent w zupełności wystarczy. Bazuje na składnikach, które niemal zawsze mamy w naszej kuchni, a których koszt nie nadszarpnie domowego budżetu.

Sposób polega na umyciu wnętrza kuchenki przy pomocy pary wodnej. Musimy w tym celu wstawić do niej miseczkę lub kubek wypełniony wodą i świeżo pokrojonymi plasterkami cytryny. Następnie ustawiamy moc na najwyższy poziom i włączamy urządzenie na 3 minuty.

Tyle czasu wystarczy, by wewnątrz mikrofalówki wytworzyła się para wodna, która zmiękczy resztki jedzenia i tłuste plamy. Dodatek cytryny spowoduje, że znikną też niepożądane aromaty. Pochłania ona bowiem zapachy równie skutecznie, co kawa. Jest przy tym znacznie tańsza.

Ocet usunie oporne zanieczyszczenia

Po zakończeniu pracy urządzenia odczekajcie chwilę, aby zabrudzenia jeszcze lepiej nasiąkły od powstałej wilgoci. Następnie przetrzyjcie ściany mikrofalówki ściereczką nasączoną roztworem octu. Dzięki niemu doczyścicie najtrudniejsze zabrudzenia.

Jeżeli znajdziecie wyjątkowo uporczywą plamę, możecie na nią nałożyć pastę z sody oczyszczonej i spryskać ją wodą z octem. Reakcja zachodząca między tymi substancjami spowoduje powstanie piany, która oderwie brud od ścianki kuchenki. Nie każde miejsce w mikrofalówce będzie można jednak w ten sposób potraktować.

Cytryna pochłania przykre zapachy

Cytryna — podobnie jak kawa — pochłania zapachy. Jest przy tym tańsza.

Źródło: canva/Joshua Resnick

NAJGORSZE polskie potrawy, obcokrajowcy nie chcą ich tknąć. Nr 4 podzieli wszystkich Polaków

Slajd 1 z 6

ZIMNE NÓŻKI W GALARECIE

Mięso z nóg wieprzowych zatopione w galarecie to nasz przysmak - najlepiej smakuje oczywiście podany z zimnym trunkiem. Jednak obcokrajowcy nie mają do nich sentymentu, konsystencja i pomysł na danie skutecznie ich odstrasza.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy

Źródło: garneczki

Zapraszamy na nasz Instagram

Emilia Maciejewska-Latosińska Autor

Redaktorka serwisu Smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

miód

Porady

Po czym rozpoznać dobry miód?

Czytaj więcej >

Porady

Jakie jest najlepsze mięso do gulaszu?

Czytaj więcej >
mięso w mleku

Porady

Dlaczego warto moczyć karkówkę w mleku?

Czytaj więcej >
smażenie pączków

Porady

Co zrobić ze zużytym olejem po smażeniu pączków?

Czytaj więcej >
rosół

Porady

Dlaczego warto dodać do rosołu szklankę zimnej wody?

Czytaj więcej >
gotująca babcia

Porady

Dzień Babci - zdradzamy najlepsze babcine sztuczki kulinarne

Czytaj więcej >