Smakosze.pl
Kotlet de volaille jest prosty w przygotowaniu

Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Gotowanie jest proste

Jak zwinąć kotlet de volaille, żeby się nie rozpadł?

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kotlety de volaille często goszczą na naszych stołach w trakcie rozmaitych uroczystości. Zalicza się do nich między innymi komunie i wesela. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować je również bez okazji. Warto wiedzieć, jak prawidłowo je zawijać. Dzięki temu masło pozostanie w środku, a kotlety będą charakteryzowały się perfekcyjną delikatnością.

Nie da się ukryć, że kotlety de volaille są nie lada specjałem, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Mięsne zawiniątko wypełnione masłem z mieszanką przypraw, potrafi wywołać zachwyt nawet u najbardziej wybrednych spośród smakoszy.

Idealne kotlety de volaille są w zasięgu ręki

Wielu smakoszy ma własne sposoby na rozwiązanie tego problemu. Jednak jedna metoda sprawi, że kotlety de volaille wyjdą jeszcze lepiej. Prośby o dokładkę są normą, a efekt pozostaje na długo w pamięci.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak kotlety de volaille przygotowuje sama Magda Gessler. Dziś nasza uwaga skupi się w znacznej mierze na technice zawijania mięsnego specjału. Okazuje się, że jest to bardzo proste.

Nieodpowiednio zawinięte kotlety de volaille mogą okazać się kulinarną klapą. Wszystko przez wytopienie się z ich wnętrza masła. To właśnie ono odpowiada za delikatność mięsa i niecodzienne walory smakowe specjału, którym raczymy się na komuniach i weselach.

Już na początku przygotowywania kotletów de volaille musimy pamiętać o istotnych detalach. Mięso z piersi kurczaka pozbawiamy błon, żyłek i ścięgien. Najlepiej przekroić je wzdłuż, tak aby uzyskac dwa cienkie plastry.

(Canva / gkrphoto)

Jak zawijać kotlety de volaille?

Cienkie kawałki mięsa z piersi kurczaka obsypujemy solą i pieprzem, a następnie delikatnie rozbijamy. Warto zauważyć, że strona, która była przecięta nożem, będzie miała inną fakturę. Właśnie ona powinna znajdować się po wewnętrznej stronie kotletów de volaille.

Bardziej chropowata struktura sprawi, że kotlety de volaille nie będą się rozwijały. Dodatkowo możemy ją potraktować tłuczkiem z wypustkami. Na środku kawałka mięsa umieszczamy kawałek masła z przyprawami i rozpoczynamy zawijanie.

Kotlety de volaille zawija się bardzo podobnie jak gołąbki. Warto wypróbować przepis Jakub Kuronia na kapuściany przysmak. Końcówki piersi drobiowych należy zabezpieczyć, tak by masło nie wydostało się na zewnątrz. 

Proces zawijania kotletów de volaille został umieszczony na YouTube na kanale Gotowanie jest proste. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane na górze artykułu. Każdy, kto wypróbował ten sposób, już zawsze tak robił.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gotujmy; YouTube / Gotowanie jest proste

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Kiedy najlepiej wypić kawę?

Porady

O jakich porach pijać kawę?

Czytaj więcej >
smażenie

Porady

Sprytny patent na pryskający tłuszcz na patelni

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo smażyć karpia?

Czytaj więcej >
Zamrożone mięso

Porady

Jak szybko rozmrozić mięso?

Czytaj więcej >
Najgorsze błędy podczas gotowania rosołu

Porady

Najgorsze błędy popełniane podczas gotowania rosołu

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo smażyć grzyby?

Czytaj więcej >