Smakosze.pl
Kotlet de volaille jest prosty w przygotowaniu

Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Gotowanie jest proste

Jak zwinąć kotlet de volaille, żeby się nie rozpadł?

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Kotlety de volaille często goszczą na naszych stołach w trakcie rozmaitych uroczystości. Zalicza się do nich między innymi komunie i wesela. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować je również bez okazji. Warto wiedzieć, jak prawidłowo je zawijać. Dzięki temu masło pozostanie w środku, a kotlety będą charakteryzowały się perfekcyjną delikatnością.

Nie da się ukryć, że kotlety de volaille są nie lada specjałem, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Mięsne zawiniątko wypełnione masłem z mieszanką przypraw, potrafi wywołać zachwyt nawet u najbardziej wybrednych spośród smakoszy.

Idealne kotlety de volaille są w zasięgu ręki

Wielu smakoszy ma własne sposoby na rozwiązanie tego problemu. Jednak jedna metoda sprawi, że kotlety de volaille wyjdą jeszcze lepiej. Prośby o dokładkę są normą, a efekt pozostaje na długo w pamięci.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, jak kotlety de volaille przygotowuje sama Magda Gessler. Dziś nasza uwaga skupi się w znacznej mierze na technice zawijania mięsnego specjału. Okazuje się, że jest to bardzo proste.

Nieodpowiednio zawinięte kotlety de volaille mogą okazać się kulinarną klapą. Wszystko przez wytopienie się z ich wnętrza masła. To właśnie ono odpowiada za delikatność mięsa i niecodzienne walory smakowe specjału, którym raczymy się na komuniach i weselach.

Już na początku przygotowywania kotletów de volaille musimy pamiętać o istotnych detalach. Mięso z piersi kurczaka pozbawiamy błon, żyłek i ścięgien. Najlepiej przekroić je wzdłuż, tak aby uzyskac dwa cienkie plastry.

(Canva / gkrphoto)

Jak zawijać kotlety de volaille?

Cienkie kawałki mięsa z piersi kurczaka obsypujemy solą i pieprzem, a następnie delikatnie rozbijamy. Warto zauważyć, że strona, która była przecięta nożem, będzie miała inną fakturę. Właśnie ona powinna znajdować się po wewnętrznej stronie kotletów de volaille.

Bardziej chropowata struktura sprawi, że kotlety de volaille nie będą się rozwijały. Dodatkowo możemy ją potraktować tłuczkiem z wypustkami. Na środku kawałka mięsa umieszczamy kawałek masła z przyprawami i rozpoczynamy zawijanie.

Kotlety de volaille zawija się bardzo podobnie jak gołąbki. Warto wypróbować przepis Jakub Kuronia na kapuściany przysmak. Końcówki piersi drobiowych należy zabezpieczyć, tak by masło nie wydostało się na zewnątrz. 

Proces zawijania kotletów de volaille został umieszczony na YouTube na kanale Gotowanie jest proste. Właśnie stamtąd pochodzi zdjęcie wykorzystane na górze artykułu. Każdy, kto wypróbował ten sposób, już zawsze tak robił.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gotujmy; YouTube / Gotowanie jest proste

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Puszka w misce z lodem

Porady

Genialny trick na schłodzenie każdego napoju w dwie minuty

Czytaj więcej >
Namoczone czereśnie w wodzie

Porady

Jak pozbyć się robaków z czereśni?

Czytaj więcej >
Jak najlepiej pociąć kiełbasę?

Porady

Jak prawidłowo nacinać kiełbasę na grilla?

Czytaj więcej >
Gęsta grochówka

Porady

Prosty trick na gęstą grochówkę, wychodzi za każdym razem

Czytaj więcej >
Ogórki małosolne i kwestia soli

Porady

Ile soli dodać do ogórków małosolnych ?

Czytaj więcej >
Rosół bez kwaśnego posmaku

Porady

Dlaczego rosół staje się kwaśny?

Czytaj więcej >