Smakosze.pl
Kinder niespodzianka

Flickr / licencja: CC 2.0

Czemu środek Kinder Niespodzianki jest żółty?

20 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karolina Szmulewicz

Udostępnij:

Kinder Niespodzianka to kultowy słodycz, który uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Mało kto jednak wie, co tak naprawdę oznacza kolor wewnętrznego opakowania. Poznamy także kilka ciekawostek na jej temat. Na pewno będziesz zaskoczony.

Kto z nas za dzieciaka nie marzył o Kinder Niespodziance? Kiedyś to był symbol prawdziwego bogactwa i zazwyczaj dostawaliśmy ją jednie na urodziny albo na święta. Teraz dzieciaki mogą zdecydowanie częściej sięgać po takie pyszności. Jednak nadal, niektóre szczegóły mogą być dla nas tajemnicą. 

Kinder Niespodzianka niedługo kończy 50 lat

Pomysł na czekoladowe jajko z zabawką w środku wszedł w życie w roku 1972. Trudno uwierzyć, ale czekoladowa przekąska jest w naszej rzeczywistości już przez pół wieku. W tym czasie zyskała miano kultowej i zaskarbiła sobie serca dzieci i dorosłych. 

Nie każdy wie jednak, czemu opakowanie, w którym znajduje się zabawka, ma charakterystyczny żółty kolor. Niektórzy snują teorie, że taka barwa ma specjalnie kontrastować z czekoladą, aby zminimalizować zagrożenie ugryzienia opakowania przez dziecko.

Prawda jest jednak zupełnie inna. Żółty kolor jest analogią do koloru żółtka jajka. Od początku dokładnie taki był zamysł jej twórcy. Mało kto był tego świadomy przez te wszystkie lata. Jesteście zaskoczeni?

Tajemnice Kinder Niespodzianki

Niepozorna Kinder Niespodzianka jest całkowicie zakazana w USA. Na teren Stanów Zjednoczonych nie można jej nawet wwieźć z innego kraju. Wszystko przez przepisy, które zakazują umieszczania w środku jedzenia przedmiotów niezdatnych do spożycia. 

Jako dorośli patrząc na słodycze, zastanawiamy się ile mają kalorii. W przypadku Kinder Niespodzianki jest to jedynie 113 kcal, czyli niewiele więcej niż ma ich średniej wielkości banan. Od czasu do czasu, możemy zatem się na nią skusić. 

Z tyłu opakowania każdej Kinder Niespodzianki możemy znaleźć informację, jaka zabawka znajduje się w środku. Jeśli widzisz oznaczenie DF, jest to zabawka ze specjalnej kolekcji, a jeśli DFB będzie to zabawka standardowa na przykład puzzle. 

Mimo że Kinder Niespodzianka jak sama nazwa wskazuje, została stworzona z myślą o dzieciach, jest równie popularna wśród dorosłych. Wszystko za sprawą limitowanych kolekcji zabawek, których amatorów nie brakuje. 

Jeśli uwielbiasz ciekawostki kulinarne, z całą pewnością przypadnie ci do gustu ten artykuł. Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z tym tekstem, w którym poznasz ukrytą funkcję niepozornego urządzenia.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: pysznosci / rmsmaxxx / smartage

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >