Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Klienci alarmują, Lidl pilnie wycofuje pączki ze sprzedaży. Jest oświadczenie dyskontu
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 07.02.2024 15:18

Klienci alarmują, Lidl pilnie wycofuje pączki ze sprzedaży. Jest oświadczenie dyskontu

pączki i logotyp Lidl
Canva/@MichaelWende; East News/@Marek Bazak

Nikt nie wyobraża sobie Tłustego Czwartku bez pączków. Niestety, niektórzy klienci Lidla będą musieli obejść się smakiem. Sieć wycofuje pączki ze sprzedaży. 

Jak to – pączków nie ma?

Sieć sklepów Lidl w swojej gazetce zachęcała do wyboru jej słodkich produktów na Tłusty Czwartek. Niestety, klienci, którzy unikają produktów zwierzęcych, nie będą mogli skorzystać z produktów sklepu.

Chodzi o jagodowe pączki, które Lidl reklamował jako wegańskie. Miały stanowić nie lada gratkę dla wegan, którzy nie mają dużego wyboru w kwestii produktów niezawierających składników zwierzęcych. Lidl wyróżniał się na tle konkurencji tym, że w swojej ofercie przygotował propozycję dla tego typu klientów. 

pączki w sklepie.jpg
Canva/@KadnikovValerii
Taką surówkę jadłem w chińskiej restauracji. Sekretem smaku jest ten szczegół

Klienci alarmują

Na nieszczęście Lidla, klienci sprawdzili skład pączków i zaczęli alarmować. Dopatrzyli się, że pączki reklamowane jako produkt przeznaczony dla wegan zawiera składnik pochodzenia zwierzęcego

Tym składnikiem okazała się laktoza, która pochodzi z mleka zwierzęcego. Stanowi ona dla wegan przyczynę odrzucenia zawierającego ją produktu. Co na to sklep, który szczycił się swoim wegańskimi pączkami?

Lidl odpowiada

Lidl szybko podjął kroki, aby wyprowadzić swoich klientów z błędu. W poniedziałek pracownicy sklepu mieli usunąć oznaczenia, które informowały, że pączki są wegańskie. Jednak już we wtorek na profilu społecznościowym sklepu pojawiło się oświadczenie informujące o wycofaniu produktu.

Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym. Aktualnie w tegorocznej ofercie nie mamy propozycji pączków dla wegan - czytamy w komunikacie.

Co ciekawe, sieć wskazuje, że winna jest współpracująca z nimi firma, która wprowadziła ją oraz klientów w błąd. Sieć zaznacza również, że taką decyzję podjęła z uwagi na bezpieczeństwo oraz zaufanie klientów: 

Lidl Polska jako firma społecznie odpowiedzialna, przywiązuje dużą wagę do zapewnienia wysokiej jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów spożywczych. 

Klienci pozytywnie zareagowali na decyzję sklepu, co wyraził w komentarzach pod postem. Wielu apelowało także, by produkty nie zostały po prostu zutylizowane. Co sklep i producent zrobi z tym produktem, nie wiadomo. Z całą pewnością nie trafi do wegan. Sprawdź, co zrobić z ciasta francuskiego oraz w którym sklepie najtaniej zrobisz zakupy

koszyk z zakupami.jpg
Canva/@Minerva Studio