Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Kupisz je nawet po 6,99 zł/kg. Sprawdź, gdzie teraz są najtańsze pomidory
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 03.06.2023 11:39

Kupisz je nawet po 6,99 zł/kg. Sprawdź, gdzie teraz są najtańsze pomidory

pomidory w sklepie
Canva

Ceny pomidorów z początku wiosny przyprawiały o zawrót głowy. Sięgały nawet 30 złotych za kilogram tych warzyw. Jednak te pomidory pochodziły z Maroka i Hiszpanii.  Teraz możemy już cieszyć się krajowymi warzywami. Ich ceny spadają, choć wciąż pomidory do najtańszych nie należą.

Ceny pomidorów powoli spadają

Jak podaje Rynek Hurtowy Bronisze, ceny pomidorów malinowych po majówce spadły o 30 procent. Wcześniej w sklepach można było kupić pomidory, które pochodziły z Maroka i Hiszpanii. Ich ceny skutecznie odstraszały kupujących. Za kilogram takich pomidorów trzeba było zapłacić nawet 30 zł/kg. Jednak to już przeszłość.

Teraz możemy kupować już pomidory krajowe. Ich odmian mamy mnóstwo. Możemy wybierać z malinowych, czereśniowych, rzymskich, czerwonych, żółtych, czy pomarańczowych. Jednak najczęściej wybieramy malinowe. Teraz kupimy takie pomidory, które były wyhodowane w szklarniach. Na gruntowe, te najbardziej lubiane musimy poczekać do lata.

Żaden majonez i śmietana. Surówka z pora i jabłka zalana tym przysmakiem smakuje najlepiej

Ile kosztują polskie pomidory?

W porównaniu do cen innych warzyw, pomidory nie są wyjątkowo drogie. Na rynku w Broniszach minimalna cena w hurcie za polskie pomidory malinowe wyniosła 6,33 zł/kg. Natomiast cena maksymalna to 9zł/kg. Cena pomidorów krajowych z Polski to 6-8 zł/kg. Dostaniemy też pomidory koktajlowe z importu za 12-15 zł/kg.

Jednak warto kupić pomidory w dużych sieciach spożywczych. Wszystko dlatego, że tam przygotowano atrakcyjne promocje. Za pomidory malinowe w sieci Carrefour zapłacimy 4,99 zł za 500 g. Natomiast w Kauflandzie i Netto kilogram pomidorów malinowych obecnie kosztuje tylko 6,99 zł. Od poniedziałku sieć Aldi będzie sprzedawać je w cenie 7,99 zł/kg.

Pomidory z bazaru - ile kosztują?

Jeszcze inne ceny znajdziemy na bazarach. W Świętokrzyskiem w kwietniu za kilogram pomidorów żądano 20 zł/kg. Natomiast teraz pomidory kupimy za 11-12 zł/kg. W Kaliszu za kilogram tych lubianych warzyw wydamy 9,90 zł. Natomiast na gliwickim bazarku znajdziemy pomidory za 17 zł/kg. W Sandomierzu zapłacimy 10 zł/kg, a w Radziejowie 12 zł/kg.

Warto korzystać z promocji i sięgać po te zdrowe warzywa. Są one bogate w witaminy C, E, K i A. Do tego zawierają błonnik, potas, żelazo, mangan. Jedzenie pomidorów zmniejsza ryzyko zawału serca, nowotworu szyjki macicy i prostaty. Dodatkowo poprawia wygląd naszej skóry, łagodzi przebarwienia i zmiany trądzikowe. Pisaliśmy o sposobie obierania pomidorów. Podawaliśmy też przepis na pyszną zupę pomidorową. 

pomidory

Źródło: twoja-gazetka.pl, strefaagro.pl