Smakosze.pl

screen z filmu na kanale YouTube @kochamgotowac

Ogiński pokazał, jak obiera się pomidory w najlepszych restauracjach na świecie

14 Marca 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Proch

Obieranie pomidorów wydaje się niewykonalne? Piotr Ogiński zna najlepszy na to sposób. Popularny kucharz pokazuje, jak obrać pomidor ze skórki wzorem najlepszych specjalistów. Zdziwicie się, jak banalna jest to czynność.

Jak obrać pomidor ze skórki i po co to robić?

Niektóre osoby mogą być zdziwione koniecznością usuwania skórki z pomidora. Najczęściej warzywo to zjadamy niemal w całości. Warto jednak wiedzieć, jak obrać pomidor ze skórki. Szczegółowy instruktarz zaprezentował Piotr Ogiński, którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego oficjalnego kanału w serwisie YouTube.

Pomidorowa skórka nie jest mile widziana w niektórych potrawach. Unikamy jej w sosach czy chociażby zupie pomidorowej ze świeżych warzyw. Z obranego warzywa ucieszą się też najmłodsi amatorzy smaku. Jak obrać pomidor ze skórki?

Magda Gessler zwróciła uwagę na szynkę

Kazała kelnerce przeczytać skład szynki. Na koniec Gessler mogła zrobić tylko jedno

CZYTAJ DALEJ

Piotr Ogiński pokazuje, jak obrać pomidor ze skórki

Instrukcja Ogińskiego, jak obrać pomidor ze skórki rozpoczyna się od oderwania z warzywa szypułki. Następnie należy wykroić z niego środek. Usuwamy jedynie zieloną, twardą część, która otoczona jest słodkim miąższem.

Potem pomidora odwracamy i po przeciwnej stronie od usuniętej szypułki nacinamy go na krzyż. Cięcia powinny być płytkie. Wystarczy, aby przecięta została skórka.

W międzyczasie w garnku nastawiamy wodę. Powinno być jej tyle, aby warzywa swobodnie mogły się w niej zanurzyć. Czekamy cierpliwie, aż płyn zacznie wrzeć. Równolegle przygotowujemy miskę z zimną wodą z lodem

Jak obrać pomidor ze skórki przy pomocy gotującej się wody?

Pomidory wkładamy ostrożnie do garnka, w którym gotuje się woda. Nie wsadzamy zbyt wielu warzyw na raz, żeby nie obniżyć jej temperatury. 2 sztuki, maksymalnie 3 będą w zupełności wystarczające. Pomidory powinny parzyć się we wrzątku maksymalnie 12 sekund.

Po upływie tego czasu ostrożnie wyławiamy warzywa. Najlepiej zrobić to za pomocą łyżki cedzakowej. Od razu po wyjęciu z wrzątku wkładamy pomidory do lodowatej kąpieli. Po ok. 15 sekundach przekładamy je na blat.

Końcówką niewielkiego noża o ostrym czubku podważamy skórkę od strony nacięcia. Płynnym ruchem ściągamy cały fragment i powtarzamy czynność z kolejnym. Sparzona, a następnie gwałtownie schłodzona skórka odchodzi od miąższu bez najmniejszych trudności. Teraz już wiecie jak obrać pomidor ze skórki. Świeże pomidory bez skórki idealnie nadadzą się do domowej zupy . Nie tylko pomidory, ale też ziemniaki nie mają przez specem żadnych tajemnic .

Źródło: YouTube @kochamgotowac

 

ceny groszku konserwowego

Bosacka porównała ceny groszku konserwowego. Ma 1 cenną radę

CZYTAJ DALEJ
ćwikła siostry Anastazji

Ćwikła siostry Anastazji bije na głowę wszystkie inne. To za sprawą 1 dodatku

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Porady

Czym się różni żurek od białego barszczu? 1 detal jest najważniejszy
Czytaj więcej >

Porady

Czy trzeba solić warzywa na sałatkę jarzynową? Mało kto zna tę zasadę
Czytaj więcej >

Porady

Jak uratować mętny, nieapetyczny rosół? Prosty patent zadziała od razu
Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić kremowy sernik, który nigdy nie pęka? Kluczowy jest 1 detal
Czytaj więcej >

Porady

Wyszedł rzadki i zwarzony? Nie wylewaj, domowy majonez da się uratować
Czytaj więcej >

Porady

Najlepsi kucharze wlewają do żurku ocet. Powód nie mieści się w głowie
Czytaj więcej >
Aleksandra Proch

Redaktorka portalu Smakosze.pl. Gotować lubiłam od najmłodszych lat, kiedy to z ochotą pomagałam mamie w kuchni. Nowe smaki chętnie odkrywam w czasie wakacyjnych wojaży. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką oraz jeżdżę na rowerze górskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]