Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Ogiński pokazał, jak obiera się pomidory w najlepszych restauracjach na świecie
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 14.03.2023 22:12

Ogiński pokazał, jak obiera się pomidory w najlepszych restauracjach na świecie

Piotr Ogiński obiera pomidora
screen z filmu na kanale YouTube @kochamgotowac

Obieranie pomidorów wydaje się niewykonalne? Piotr Ogiński zna najlepszy na to sposób. Popularny kucharz pokazuje, jak obrać pomidor ze skórki wzorem najlepszych specjalistów. Zdziwicie się, jak banalna jest to czynność.

Jak obrać pomidor ze skórki i po co to robić?

Niektóre osoby mogą być zdziwione koniecznością usuwania skórki z pomidora. Najczęściej warzywo to zjadamy niemal w całości. Warto jednak wiedzieć, jak obrać pomidor ze skórki. Szczegółowy instruktarz zaprezentował Piotr Ogiński, którego powyższe zdjęcie pochodzi z jego oficjalnego kanału w serwisie YouTube.

Pomidorowa skórka nie jest mile widziana w niektórych potrawach. Unikamy jej w sosach czy chociażby zupie pomidorowej ze świeżych warzyw. Z obranego warzywa ucieszą się też najmłodsi amatorzy smaku. Jak obrać pomidor ze skórki?

Kazała kelnerce przeczytać skład szynki. Na koniec Gessler mogła zrobić tylko jedno

Piotr Ogiński pokazuje, jak obrać pomidor ze skórki

Instrukcja Ogińskiego, jak obrać pomidor ze skórki rozpoczyna się od oderwania z warzywa szypułki. Następnie należy wykroić z niego środek. Usuwamy jedynie zieloną, twardą część, która otoczona jest słodkim miąższem.

Potem pomidora odwracamy i po przeciwnej stronie od usuniętej szypułki nacinamy go na krzyż. Cięcia powinny być płytkie. Wystarczy, aby przecięta została skórka.

W międzyczasie w garnku nastawiamy wodę. Powinno być jej tyle, aby warzywa swobodnie mogły się w niej zanurzyć. Czekamy cierpliwie, aż płyn zacznie wrzeć. Równolegle przygotowujemy miskę z zimną wodą z lodem

Jak obrać pomidor ze skórki przy pomocy gotującej się wody?

Pomidory wkładamy ostrożnie do garnka, w którym gotuje się woda. Nie wsadzamy zbyt wielu warzyw na raz, żeby nie obniżyć jej temperatury. 2 sztuki, maksymalnie 3 będą w zupełności wystarczające. Pomidory powinny parzyć się we wrzątku maksymalnie 12 sekund.

Po upływie tego czasu ostrożnie wyławiamy warzywa. Najlepiej zrobić to za pomocą łyżki cedzakowej. Od razu po wyjęciu z wrzątku wkładamy pomidory do lodowatej kąpieli. Po ok. 15 sekundach przekładamy je na blat.

Końcówką niewielkiego noża o ostrym czubku podważamy skórkę od strony nacięcia. Płynnym ruchem ściągamy cały fragment i powtarzamy czynność z kolejnym. Sparzona, a następnie gwałtownie schłodzona skórka odchodzi od miąższu bez najmniejszych trudności. Teraz już wiecie jak obrać pomidor ze skórki. Świeże pomidory bez skórki idealnie nadadzą się do domowej zupy. Nie tylko pomidory, ale też ziemniaki nie mają przez specem żadnych tajemnic.

Źródło: YouTube @kochamgotowac