Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Lepiej kupować kurczaka w całości czy w kawałkach? Bosacka rozwiała wątpliwości
Renata Materlińska
Renata Materlińska 25.05.2023 14:41

Lepiej kupować kurczaka w całości czy w kawałkach? Bosacka rozwiała wątpliwości

Katarzyna Bosacka radzi
TikTok/katarzyna_bosacka

Katarzyna Bosacka nie po raz pierwszy służy radą dotyczącą produktów spożywczych. Ostatnio na swoim profilu na TikToku wzięła na tapet kurczaka. Konkretniej skupiła się na tym, czy bardziej opłaca się kupować kurczaka w całości czy w kawałkach. Niektórzy mogą być zaskoczeni jej wyliczeniami. 

Kurczak - lubiane i tanie mięso

Mięso z kurczaka jest obecnie najtańsze spośród wszystkich rodzajów mięs. Do tego wiele osób przepada za jego delikatnym smakiem. Nic więc dziwnego, że cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. 

Kurczaka można przyrządzić na wiele sposobów. Doskonale smakuje pieczony, ale można go też grillować, dusić czy smażyć. Wszystko zależy od naszych upodobań smakowych i tego, po jaki element tuszki właśnie sięgamy. 

W naszym materiale wykorzystaliśmy screeny z filmu na kanale katarzyna_bosacka na TikToku. 

Wsyp 3 łyżki do startych, młodych ziemniaków. Placki wyjdą pyszne i chrupiące

Czy bardziej opłaca się zakup kurczaka w całości czy w kawałkach?

Kurczaka można kupić w całości lub porcjowanego na elementy. Katarzyna Bosacka w swoim materiale na kanale katarzyna_bosacka na TikToku zajęła się porównaniem cen obu wersji. Dzięki temu, wiemy już, która opcja mięsa jest łagodniejsza dla naszych kieszeni. 

Jak pokazała na filmie twórczyni, za kurczaka kupionego w całości zapłaciła 20 złotych. Dla porównania kupiła też porcje kurczaka odpowiadające całej tuszce. Były to więc 2 udka, 2 skrzydełka, 2 filety z piersi kurczaka i korpus. Po podsumowaniu tych zakupów okazało się, że zapłaciła za nie aż 27 złoty. Różnica na kurczaku w całości i elementach wyszła więc 7 zł, z korzyścią dla kurczęcej tuszki. 

Użytkownicy TikToka mielli podobne zdanie

Oczywiście w zależności od sklepu i wagi poszczególnych elementów ceny te mogą się różnić. Jednak pod materiałem Bosackiej znalazło się kilka komentarzy, które były głosem poparcia dla jej spostrzeżenia.
 

Dlatego ja kupuję właśnie w całości rzeczywiście taniej wychodzi :)
 


-napisała jedna z komentujących.

 Kupuję kurczaka w całości
 

-dodała inna. 

Były też i inne głosy użytkowników portalu, które wskazywały właśnie na nieporównywalną wielkość kurczaka i kupionych osobno elementów. Jeden z komentujących nadmienił też, że za tak małą różnicę w cenie nie chce mu się samemu ciąć kurczaka i nie do końca umie to zrobić. 

W naszym serwisie znajdziecie też wskazówki Bosackiej dotyczące ziemniaków, a także kupowania szparagów

 

 

canva/Karolina Grabowska z Pexels

Źródło: TikTok/katarzyna_bosacka