Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Maciej Kuroń zmarł 15 lat temu w Boże Narodzenie. Rodzina co roku na nowo przeżywa tragedię
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 25.12.2023 11:08

Maciej Kuroń zmarł 15 lat temu w Boże Narodzenie. Rodzina co roku na nowo przeżywa tragedię

Maciej Kuroń
Wikipedia / Nx8220 / CC BY-SA 4.0

Dziś każdy kojarzy takie nazwiska, jak Karol Okrasa czy Tomasz Strzelczyk. Przed laty jednak na ekranach telewizorów królował inny mistrz sztuki Kucharskiej. Maciej Kuroń, bo o nim właśnie mowa, odszedł dokładnie 15 lat temu w Boże Narodzenie. Kucharz miał wówczas zaledwie 48 lat.

Niespodziewana śmierć Macieja Kuronia

Maciej Kuroń cieszył się dużą rodziną. Doczekał aż czwórki dzieci. Wszyscy jak co roku szykowali się do obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. Nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii.

Był 25 grudnia 2008 roku. Kuroniowie mieli tego dnia wspólnie świętować w rodzinnym domu. Nagle Maciej Kuroń ni z tego ni z owego zasłabł. Niestety nie udało się go uratować i uwielbiany przez wszystkich kucharz zmarł tego samego dnia. 

świąteczny stół.jpg
Canva / Rawpixel Ltd
Jest jeszcze szansa dla zapominalskich. W tych miejscach zrobisz dziś zakupy

Dziedzictwo Macieja Kuronia

Maciej Kuroń był ojcem aż czwórki dzieci. Cała czwórka mniej lub bardziej związała się z gastronomią. Na pewno wiele osób kojarzy Jakub i Jana Kuroniów, zaś najmłodsza z rodzeństwa- Grażyna, brała udział w popularnym programie Master Chef. Kacper Kuroń przez chwilę prowadził zaś własną firmę cateringową.

Każde z dorosłych dziś dzieci Kuronia wypowiada się o nim jedynie w ciepłych słowach. Święta sprzed 15 lat odbiły niebywałe piętno na ich życiu. Żadne kolejne nie były już tak ciepłe ani radosne. Nic dziwnego, z tak nagłą stratą nie sposób się pogodzić.

Tak wspominany jest Maciej Kuroń

Dzieci niejednokrotnie wspominały w mediach ojca. Ich słowa wywoływały wzruszenie w sercach Polaków.

12 lat temu świat się zatrzymał i część mojego serca umarła wraz ze śmiercią Ojca. Nie ma dnia, żebym nie tęsknił. Nie ma dnia…

-pisał o ojcu swego czasu Jan. Jednocześnie prosił, by wszyscy, którzy oglądali programy kulinarne Macieja, poświęcili mu chwilę zadumy.

12 lat temu zatrzymał się czas, zabrakło najwspanialszego człowieka na świecie mimo wszystko przekazał nam co najważniejsze! Humor, poczucie wartości, miłość do drugiego i ciepło. Żegluj Tatulku

-napisała 3 lata temu jego córka na swoim koncie na Instagramie. 

Do tego wyznania dołączyła wspólne zdjęcie z ojcem. Dziś również my wspominamy najlepiej kojarzonego kucharza z tamtych lat. 

Ta cukierniczka także wywodzi się ze znanego klanu kucharzy. Ta ziemniaczana przekąska zachwyciłaby każdego mistrza.

Źródlo: Instagram @gajakuron