Smakosze.pl
McDonald's nie przestaje zaskakiwać

TikTok / @Justinalbert19

Znamy kulisy powstawania jedzenia w McDonald's

16 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

McDonald's jest jedną z najpopularniejszych sieci typu fast food na świecie. W Polsce również nietrudno znaleźć smakoszy, którzy chętnie jadają tamtejsze hamburgery. W niektórych kanapkach możemy natknąć się na dodatek cebuli. Okazuje

Nie da się ukryć, że McDonald's uchodzi za restaurację ze statusem kultowej. Trudno spotkać osoby, które nigdy nie zjadłyby tam chociaż frytek. Smakosze, którzy jadają w McDonald's powinni wiedzieć, jak przygotowuje się tam jedzenie.

Cebula w restauracji McDonald's

McDonald's słynie z serwowania różnych wariantów hamburgerów. Co prawda znaczna część miłośników kulinariów preferuje swojskie dania. Można do nich zaliczyć między innymi uwielbianą golonkę. Jednak nie zmienia to faktu, że fast foody również posiadają wielu miłośników.

Najprawdopodobniej każdy jada w restauracjach McDonald's, zastanawiał się chociaż raz nad tym, jak przygotowuje się tamtejsze smakołyki. Wszakże w każdym lokalu możemy natknąć się na praktycznie to samo.

Okazuje się, że sieć stawia na takie same składniki. Jednym z nich jest cebula, którą poddaje się procesowi liofilizowania. W dużym skrócie proces ten polega na pozbyciu się z produktu wody w obniżonej temperaturze i pod zmniejszonym ciśnieniem.

Użytkownik TikToka o pseudonimie Justinalbert19 jest pracownikiem McDonald's. Podzielił się on na platformie nagraniem, w którym prezentuje, w jaki sposób przyrządza się cebule w sieci fast foodów. Właśnie z niego pochodzi zdjęcie wykorzystane powyżej. Trzeba przyznać, że jest to niecodzienny widok.

Jak McDonald's przygotowuje cebulę?

Na nagraniu opublikowanym na portalu TikTok, mężczyzna pokazał, że cebula w McDonald's początkowo jest mocno zasuszona. Dosypuje się do niej lód, a następnie zalewa wodą. Po takim zabiegu całość trzeba wymieszać.

Po pewnym czasie cebula jest już gotowa. Z całą pewnością nie jest to standardowa metoda przygotowywania cebuli, do której przywykli smakosze. Niemniej jednak jest ona niezwykle ciekawa i warto o niej wiedzieć.  

Cebula to nie jedyne zaskoczenie, które może nas czekać w restauracjach McDonald's. Okazuje się, że pracownicy niektórych lokali posiadają system punktowy, który uprawnia ich do darmowego posiłku w ciągu zmiany.

Pracownik może skomponować sobie każdego dnia posiłek z 4 punktów. Przykładowo 1 punkt to kultowy Big Mac. Jeśli nie jest Ci po drodze z takimi specjałami, wówczas warto sięgnąć po niezawodny przepis na nadziewane pampuchy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: TikTok / @Justinalbert19; O2

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

1000-letnie jajo kury

Produkty

Niesamowite, 1000-letnie jajko znalezione w Izraelu

Czytaj więcej >
Zdrowe jedzenie dla dzieci

Produkty

Rząd obniża stawki dla dostawców. Zdrowa żywność w szkołach pod znakiem zapytania

Czytaj więcej >
Borówki

Produkty

Ile kosztuje koszyk borówek?

Czytaj więcej >

Produkty

Odpowiedź Biedronki na krytykę Agrouni

Czytaj więcej >
Suszona kiełbasa

Produkty

Czy kiełbasa z białym nalotem nadaje się do jedzenia?

Czytaj więcej >
Sanepid wycofuje popularny produkt

Produkty

Popularny produkt wycofany przez sanepid

Czytaj więcej >