McDonald's podnosi ceny
Pexels / Luis Rosero

McDonald's podnosi ceny kultowych produktów

McDonald's jest jedną z najpopularniejszych sieci restauracji typu fast food. Przybytki codziennie serwują smakoszom wiele przepysznych specjałów. Okazuje się, że klienci muszą liczyć się z większymi wydatkami podczas zamawiania jedzenia z McDonald's.

Nie da się ukryć, że McDonald's jest bliski sercu wielbicielom szybkiego i smacznego jedzenia. Przeważnie posiłki z tej restauracji były niedrogie. Na posiłek z McDonald's mógł pozwolić sobie niemal każdy. Niestety ostatnio sieć wprowadziła podwyżkę cen.

McDonald's znacząco podniósł ceny swoich smakołyków

Niedawno wspominaliśmy o niepokojącym nagraniu z jednej z restauracji McDonald's. Tym razem sieć ponownie zaskakuje nas niepokojącymi doniesieniami. Dotyczą one kosztów tamtejszych posiłków.

McDonald's regularnie podnosi ceny swoich specjałów. Wystarczy sobie przypomnieć, że kilkanaście lat temu cheeseburgera można było dostać za 2 zł. Mając 20 zł mogliśmy pozwolić sobie na niezłą wyżerkę.

Przed świętami wielkanocnymi kultowy cheeseburger kosztował nas 5,50 zł. Od niedawna kanapka podrożała o złotówkę. Trzeba przyznać, że jest to spory wzrost kosztów. O tę samą kwotę podrożały również inne specjały ze strefy dobrych cen.

Ceny żywności mogą gwałtownie wzrosnąćCeny żywności mogą gwałtownie wzrosnąćCzytaj dalej

Najzwyklejszy hamburger z McDonald's kosztuje aktualnie 6 zł. Wcześniej mogliśmy dostać go za 5 zł. Podobna podwyżka ceny objęła także jalapeno burgera i kurczakburgera. Jednak lista produktów, które podrożały jest znacznie dłuższa.

McDonald's podniósł ceny produktów

(Pexels / freestocks.org)

Za co jeszcze przyjdzie nam więcej zapłacić?

Przyczyna podniesienia cen nie jest znana. Niektórzy uznaliby, że winna jest inflacja. Warto jednak zauważyć, że podwyżki znacząco przekraczają jej poziom. Lista produktów, które są teraz o wiele droższe, mówi sama za siebie.

  • zestaw HappyMeal kosztował dawniej 13,50 zł. Teraz jego wartość to 14,90 zł
  • Lody z polewą mogliśmy wcześniej nabyć za 6,50 zł. Dziś ich cena to 7,60 zł
  • McRoyal i WieśMac kosztowały dawniej 13,40 zł. Teraz ich wartość to 13,90 zł
  • Frytki duże kosztowały wcześniej 8,90. Aktualnie zapłacimy za nie 9,40 zł
  • BigMac kosztował dawniej 13,50 zł. Teraz jego wartość to 13,90 zł
  • McChicken kosztował dawniej 12,40 zł. Teraz jego cena wynosi 13,20 zł

Z pewnością takie podniesienie cen nie napawa optymizmem. Nie pozostaje nam jednak nic innego, jak pogodzić się z zaistniałym faktem. Wyższe koszty mogą odstraszyć niektórych smakoszy. Nie oznacza to, że McDonald's straci na popularności.

Restauracje McDonald's co jakiś czas zaskakują zmianami. Już jakiś czas temu informowaliśmy o zamiarze wprowadzenia nowych opakowań. Niewykluczone, że w przyszłości w sieci w końcu pojawi się również opcja dla wegetarian.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Business Insider

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł