Smakosze.pl
Czy picie wrzątku na czczo jest zdrowe?

Canva.com / GizemBDR

Czy picie wrzątku na czczo jest zdrowe?

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Z pewnością niejedna osoba chciałaby wiedzieć, czy picie wrzątku na czczo jest zdrowe. Okazuje się, że gorąca woda może przynieść nam szereg korzyści. Mało kto spodziewałby się, że niepozorny napój wpływa na nasz organizm w taki sposób.

Czy picie wrzątku na czczo jest zdrowe? Odpowiedź na to pytanie może zaskoczyć niejednego miłośnika kulinariów. Oczywiście sam wrzątek jest zbyt gorący, by go pić. Jednak po przestygnięciu warto sięgnąć po gorącą wodę.

Gorąca woda w codziennej diecie

Nie da się ukryć, że ciepłe napoje takie jak kawa i herbata pomagają nam się rozgrzać. Jednak czy picie wrzątku na czczo jest zdrowe? Mało kto spodziewałby się, że taki dodatek do jadłospisu może wesprzeć nasz organizm.

Niedawno wspominaliśmy o tym, co warto pijać przed snem. Dziś skupimy się na zaletach płynących z picia gorącej wody. W przypadku sięgania po nią na czczo możemy pozytywnie wpłynąć na swój metabolizm.

Okazuje się, że przestudzony wrzątek zapewnia uczucie sytości oraz zapobiega ewentualnej pokusie podjadania. W związku z tym tego rodzaju wsparcie może nam pomóc utrzymać rygor narzucony przez dietę.

Każdy, kto chce zadbać o szczupłą sylwetkę, powinien pijać gorącą wodę po przebudzeniu. Niepozorny napój pobudza układ trawienny. Najlepiej sprawdzi się, jeśli wzbogacimy go o plaster cytryny lub odrobinę soku z tego owocu.

Czy picie wrzątku na czczo jest zdrowe?

Gorąca woda o poranku dobrze sprawdza się jako środek zapobiegający zaparciom, nudnościom oraz uczuciu ciężkości. Taki napitek pomoże nam uniknąć powstawaniu złogów w jelitach. Najbardziej zauważalne efekty dostrzeżemy wówczas, gdy gorącą wodę wypijemy na pół godziny przed pierwszym posiłkiem.

Oprócz wspomnianej wcześniej cytryny możemy postawić również na dodatki w formie imbiru i liści mięty. W ten sposób dodatkowo wesprzemy swoją odporność. Jednak to nie wszystkie zalety, które płyną z picia gorącej wody.

(Canva.com / andreygonchar)

Na co jeszcze pomaga picie gorącej wody?

Niektórzy uważają, że gorąca woda pomaga w oczyszczaniu organizmu. Dzieje się tak, za sprawą podwyższania temperatury naszego ciała. Wówczas skuteczniej pozbywa się ono zbędnych produktów przemiany materii.

Woda sama w sobie jest bardzo zdrowa i nie może jej zabraknąć w codziennej diecie. Odpowiednie nawodnienie wpływa na nasz cały organizm. Dzięki regularnemu piciu wody nasza skóra i włosy będzie prezentowała się lepiej. Poprawi się również krążenie krwi. Smakosze, którzy chcą zadbać o zdrowie, powinni sięgnąć po napar na bazie czosnku.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Oh! Me; Onet Gotowanie

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczą

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Dieta

Czym różnią się borówki od wilczych jagód?

Czytaj więcej >

Dieta

Ile filiżanek kawy można pić w ciągu dnia?

Czytaj więcej >

Dieta

Jak przygotowywać czosnek, by nie tracił smaku i właściwości?

Czytaj więcej >

Dieta

Czy lepiej zamiast cukru używać miodu?

Czytaj więcej >

Dieta

Fatalne wyniki po kontrolach lodów z automatów

Czytaj więcej >

Dieta

Czy jedzenie ogórków kiszonych na pusty żołądek jest zdrowe?

Czytaj więcej >