Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Mnóstwo osób pomija ten szczegół, a potem ogórki kiszone wychodzą puste w środku. Przenigdy tak nie rób
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 11.11.2023 17:21

Mnóstwo osób pomija ten szczegół, a potem ogórki kiszone wychodzą puste w środku. Przenigdy tak nie rób

ogórki kiszone
Canva/robert6666

Ogórki kiszone są smacznym dodatkiem do dań obiadowych, przekąsek i kanapek. Co jednak zrobić, by nie wychodziły puste w środku? Należy pamiętać o jednym szczególe. Od niego zależy, jak wyjdą nam ogórki. 

Ogórki kiszone jedzmy na zdrowie

Ogórki kiszone mają wielu wiernych zwolenników. Uwielbiamy je za smak i szerokie zastosowanie w kuchni. Pasują do kanapek i rozmaitych dań. Ogórki kiszone są nie tylko pyszne, ale też bardzo zdrowe. Jedzenie ich poprawia naszą odporność i reguluje ciśnienie krwi. Zalecane są też osobom, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Niestety czasem czeka nas niezbyt miła niespodzianka. Okazuje się, że ogórki kiszone są puste w środku. Co jest tego przyczyną? Jak uniknąć tego w przyszłości? Wszystko da się zrobić, ale musimy zadbać o jeden bardzo istotny szczegół. 

ogórki
Canva/FotoHellin Images
Kroję pora i zasypuję tym składnikiem. Ten syrop ma 100 razy lepsze działanie niż z cebuli lub imbiru

Dlaczego ogórki są puste w środku?

Przyczyną tego, że ogórki są puste w środku, jest zbyt wiele bardzo dużych ogórków, które trafiły do słoików. Być może ogórki czekały zbyt długo na przetworzenie. Warto pamiętać, że ogórki zawierają bardzo dużo wody. Z upływem czasu więdną, tracą masę, a to może prowadzić do powstania dziur w środku.

Należy unikać ogórków, które mają ciemnozieloną skórkę. To znak, że ogórki były intensywnie nawożone. Ogórki trzeba ciasno upchnąć słoikach. Jednak nawet te zabiegi mogą nie pomóc. W czym więc leży przyczyna pustych miejsc w środku ogórków?

Zwróć uwagę na ogórki, jakie kupujesz

Do kiszenia musimy kupować ogórki świeże, które nie są uszkodzone, niezbyt wyrośnięte i są jędrne. Jeśli zależy nam na jędrnych ogórkach, to warto przed kiszeniem namoczyć je w zimnej wodzie. Powinniśmy też ogórki kiszone przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.

Pamiętajmy, by nie wybierać zbyt dużych ogórków do kiszenia. To właśnie w nich mogą pojawić się potem puste miejsca w środku. Przestrzeganie tych zaleceń sprawi, że nasze ogórki kiszone będą jędrne, pyszne i bez pustych miejsc wewnątrz. Pisaliśmy o smakowitej surówce z ogórków kiszonych.  Radziliśmy, jak zrobić pyszne ogórki kiszone. 

ogórki kiszone
Canva/sabyna75

Źródło: smaker.pl, beszamel.se.pl