Smakosze.pl
Projekt bez tytułu (53)

canva.com/RossHelen

Najbardziej oblegane punkty gastronomiczne w wakacje

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Wyjeżdżając na wakacje, warto uzbroić się w cierpliwość - aby móc kupić kilka lodów dla swojej rodziny, klienci czekają nawet 40 minut w kolejkach przed lodziarniami. Według właściciela marki LodyBonano, który rozmawiał z portalem money.pl, zakaz handlu w niedzielę pomaga uzyskać klientów. Tego dnia kolejki są nawet po 100 osób.

Długie kolejki do najlepszych lokali nie są niczym nadzwyczajnym. W trakcie tłustego czwartku dziesiątki głodnych konsumentów ustawiają się w długich kolejkach przed ulubionymi cukierniami, aby móc kupić kilka pączków.

Niektórzy z nich potrafią wystać naprawdę sporo czasu, co zaskakuje nawet właścicieli. Niewielu z nich jest przygotowanych na tak duże zainteresowanie swoimi produktami. Co ciekawe, spory wpływ na taką sytuację ma zakaz handlu.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Kolejka na sto osób przed lodziarnią

Latem potrzebna nam jest ochłoda od skwaru, który panuje za oknem. W takie dni jak dzisiaj marzymy jedynie o szklance zimnego napoju z lodem i kilku gałkach lodów. Dla tych ostatnich Polacy są w stanie czekać prawie godzinę w kolejce.

- Cierpliwość klientów mnie zaskakuje, bo nie raz widziałem kolejki, praktycznie w każdą niedzielę, po 80-100 osób. Nawiązują znajomości, rozmawiają, dzieci biegają dookoła, czekają po 40 minut i nikomu to nie przeszkadza - opowiadał money.pl Radosław Charubin, właściciel marki LodyBonano.

Lody o smaku śledzi

Popularna lodziarnia wprowadzi lody o smaku śledzia

CZYTAJ DALEJ

Charubin uważa, że Polacy bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu oraz spacerować ze swoimi przyjaciółmi. Mężczyzna dodaje, że lód jest właśnie wynikiem takich luźnych i długich spacerów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zajrzyj do innych naszych newsów. W tym artykule pokazujemy jak przygotować prosty przepis na sałatkę ziemniaczaną z kiszonym ogórkiem. Ten tekst wyjaśnia bardzo ważne zmiany na etykietach produktów spożywczych, które niedługo mogą wejść w życie.

Wpływ zakazu handlu na sprzedaż lodów

Wiele sklepów spożywczych oraz klientów jest przeciwnych zakazowi handlu, argumentując, że zmniejsza się obrót firm, a konsumenci mają mniej czasu, aby móc zaopatrzyć się w potrzebne produkty. Właściciele lodziarni mogą mieć inne zdanie.

Charubin przyznał, że zakaz handlu pomaga mu w osiągnięciu tak dobrego wyniku. Według niego ludzie mają więcej czasu na spacery oraz zwiedzanie ryneczków i centów miast. Po wyczerpującej wycieczce wielu z nich kupuje lody.

Jeśli planujesz niedługo wyjazd i chcesz zabrać na nim swoją rodzinę na lody, stań przed lodziarnią odpowiednio wcześnie. W innym wypadku możesz nie doczekać się swojej kolejki.

Projekt bez tytułu (52)

Źródło: VeselovaElena, Getty Images Pro

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: money.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Restauracje

Staruszek zapłacił krocie za obiad z rodziną

Czytaj więcej >

Restauracje

Nieprzyjemny incydent w McDonald's

Czytaj więcej >

Restauracje

Niesamowity pomysł restauracji na Kaszubach

Czytaj więcej >
Pizza nad morzem kosztuje krocie

Restauracje

Horrendalne ceny za pizzę nad morzem

Czytaj więcej >

Restauracje

Już za moment Polacy pożegnają kłopotliwe obostrzenie

Czytaj więcej >
Gofry warte małą fortunę

Restauracje

Najdroższy gofr nad Bałtykiem

Czytaj więcej >