Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Dieta > Najgorsze co można pić podczas upałów. Zielarka mówi wprost: “Babcie wiedziały i ostrzegały”
Maciej Jurczyk
Maciej Jurczyk 04.07.2024 20:27

Najgorsze co można pić podczas upałów. Zielarka mówi wprost: “Babcie wiedziały i ostrzegały”

kobieta pije wodę z butelki
Fot. Canva/kieferpix; Instagram/zielonyzagonek

Popularny napój na upały jest szkodliwy dla człowieka, pomimo że pije go każdy z nas. Rad udzieliła znana z mediów społecznościowych zielarka. Dowiedz się, o jaki napój chodzi i dlaczego jest aż tak szkodliwy dla ciała. Nie będziesz w stanie uwierzyć, że jest aż tak niebezpieczny. 

Woda nie zawsze jest dobra

Podczas upałów wszyscy szukają ratunku w napojach i słusznie. Gaszą pragnienie i zapobiegają niebezpiecznemu zjawisku, jakim jest odwodnienie. Okazuje się jednak, że jeden z tych popularnych i wydawałoby się, że zdrowy, bo naturalny jest bardzo szkodliwy. Chodzi o zimną wodę.Powód zaskakuje

Ekspertka, która jest znaną z mediów społecznościowych zielarką, odradza jej spożywania podczas upałów. O tym, dlaczego należy jej unikać, dowiesz się za chwilę. 

zimna woda.jpg
Fot. Canva/Tomophafan
Kroję ziemniaki i wlewam coca - colę. Powód zaskakuje niemal każdego

Ekspertka zdecydowanie odradza

Ewa Kozioł jest znaną zielarką, która na Instagramie dzieli się swoją wiedzą akademicką na temat ziół i zdrowia. Jakiś czas temu umieściła na swoim profilu materiał wideo, w którym odradza picia zimnej wody na upały. 

Ekspertka argumentuje to tym, że zimny napój, co prawda ochładza ciało, ale też powoduje skurcz jego naczyń krwionośnych. Jest to niebezpieczne zjawisko, ponieważ organizm musi włożyć więcej pracy, aby utrzymać stałą temperaturę.

Nasze ciało to skomplikowana machina. Zimna woda wbrew pozorom nie jest dla niej przyjazna. Już nasze babcie wiedziały i ostrzegały nas, że picie jej podczas upałów może być niebezpieczne - argumentuje ekspertka. 

Dodaj odrobine tego składnika

Co więc pić podczas upałów? Kozioł i na to ma cenną radę. Wystarczy do wody o temperaturze pokojowej dodać kilka kropel octu jabłkowego. Zawarty w tej mieszaninie kwas zatrzymuje w organizmie wodę, co jest niezbędne w upały. Wykorzystaj tę metodę, a nie tylko ochronisz organizm, ale też lepiej się poczujesz. Taki napój doskonale sprawdzi się w dni, kiedy temperatury osiągną wysoki poziom na słupku rtęci. 

woda z octem.jpg
Fot. Canva/Tharakorn arunothai