Niezwykłe właściwości kaszanki
Kaszanka niezmiennie cieszy się popularnością wśród jej smakoszy, którzy kochają ją za charakterystyczny smak oraz konsystencję . Jeśli należysz do tego grona miłośników, masz ogromne szczęście, ponieważ ten mięsny wyrób ma wiele pozytywnych właściwości.
Wizja jedzenia kiełbasy złożonej z kaszy, podrobów oraz krwi nie zachwyca każdego, jednak mogą oni zmienić zdanie, gdy dowiedzą się, co można zyskać na okazjonalnym zjadaniu kaszanki. Szczególnie zachwyceni mogą być anemicy i rekonwalescenci.
Pozytywne aspekty kaszanki
Pomimo powszechnej opinii, jakoby wyrób ten miał być złożony z wysoko przetworzonych składników, prawda jest zupełnie inna. Podroby i krew należą do najmniej przerobionych produktów, dlatego kaszanka jest doskonałym pomysłem na pożywny obiad.
Wędlina ta jest świetnym źródłem żelaza hemowego, który ma bardzo ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek. Jeśli cierpisz więc na anemię, bądź w ostatnim czasie czujesz się osłabiony po chorobie, kaszanka może być niezłym sposobem na powrót do sił.
W podrobach znajduje się wiele cennych minerałów i witamin, które ciężko znaleźć w tak dużym natężeniu w innych produktach spożywczych. Sama kiełbasa wykazuje zdolności odkwaszające organizm, co szczególnie ważne może okazać się dla chorych na refluks.
Potrzebujesz więcej interesujących newsów? Przeczytaj ten artykuł, w którym wyjawiamy, ile zarabiają podstawowi pracownicy sieci sklepów Lidl. W tym tekście informujemy fanów wczesnego grzybobrania gdzie oraz jakie grzyby pojawiają się już w lasach.
Źródło: mesteban75, Getty Images
Kasza gryczana
Kasza gryczana, która jest bardzo istotnym składnikiem całej kiełbasy, wypełniona jest błonnikiem. Substancja ta doskonale wpływa na pracę jelit, przyspiesza metabolizm i reguluje wchłanianie cukrów i tłuszczów do organizmu, co mocno ułatwia proces chudnięcia.
W kaszy obecne są również witaminy z grupy B, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, dobrą pamięć oraz łatwą koncentrację. Dodatkowo pełna jest witamin A oraz E, a także minerałów takich jak: cynk, potas, fosfor, wapń i miedź.
Kto nie powinien jeść kaszanki?
Ludzie mający spore problemy z nadwagą, chorobami układu krwionośnego czy podwyższonym cholesterolem, muszą ostrożnie jeść kaszankę. Są w niej spore ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, które negatywnie wpływają na pracę żył i mogą doprowadzać do groźnych zatorów.
Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:
Źródło: porady.interia.pl