Smakosze.pl
Pomidory wyrosną jeszcze większe

Canva.com / Zbynek Pospisil / Kwangmoozaa

Niezwykły sposób na udane zbiory pomidorów

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Pomidory odgrywają niezwykle ważną rolę w kulinariach. Wiele specjałów nie może obejść bez dodatku tych czerwonych warzyw. Niektórzy smakosze próbują samodzielnie uprawiać pomidory. Jeden specyfik znacząco wpływa na ich wzrost. Zbiory będą niezwykle obfite.

Smakowite pomidory niejednokrotnie przyprawiały nas o zachwyt. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakują takie, które posadzimy we własnym ogródku. Własne pomidory będą napawały nas dumą za sprawą prostego w przygotowaniu nawozu.

Pomidory wyrosną jeszcze szybciej

Bez wątpienia pomidory zalicza się do jednych z najpopularniejszych warzyw. Ostatnio wyjaśnialiśmy, czy można je jadać, jeśli są zielone. Dziś nasza uwaga skoncentruje się na ich uprawie. Pomidory będą rosły w zaskakującym tempie dzięki niepozornej mieszance.

Pomidory z własnej uprawy często smakują znacznie lepiej, a oprócz tego dają poczucie satysfakcji. Rośliny w trakcie wzrostu potrzebują wielu składników odżywczych. Jod sprawia, że owoce stają się bardziej dorodne.

To właśnie jod jest głównym składnikiem, który wchodzi w skład mikstury przyśpieszającej wzrost pomidorów. Efekt może zaskoczyć nawet bardziej doświadczonych smakoszy parających się ogrodnictwem.

Oprócz jodu w naszej mieszance wykorzystamy mleko i wodę. Istotne są odpowiednie proporcje. Pomidory z pewnością odwdzięczą się za takie wsparcie fantastycznymi czerwonymi owocami. Co dokładnie będzie nam potrzebne do przygotowania mieszanki?

  • 15 kropli roztworu jodu 3%

  • 1 litr mleka

  • 10 litrów wody

(Canva / halfpoint)

Wyjątkowa mikstura na pomidory

Przyrządzenie oprysku jest banalnie proste. Wystarczy zmieszać ze sobą wszystkie składniki. Po chwili możemy już stosować miksturę na naszych pomidorach. Dzięki niej zyskają sporo składników odżywczych i wyrosną w znacznie szybszym tempie.

Pomidory powinno się podlewać taką mieszanką co dwa tygodnie. Możemy ją oczywiście również stosować jako oprysk na liście. Zabezpiecza ona przed grzybami oraz pasożytami. Mikstura najlepiej sprawdza się, jeśli pomidory zostały zasadzone przynajmniej 10 dni wcześniej. 

Warto pamiętać, że pomidory najlepiej sadzić właśnie w okolicach połowy maja. Robi się to przy użyciu rozsady. Przed zakopaniem w ziemi powinna ona chwilę poleżeć na zewnątrz. Dzięki temu ją zahartujemy. Dodatkowo możemy skorzystać z jeszcze jednej mikstury.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Smak dnia; Murator Dom

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Puszka w misce z lodem

Porady

Genialny trick na schłodzenie każdego napoju w dwie minuty

Czytaj więcej >
Namoczone czereśnie w wodzie

Porady

Jak pozbyć się robaków z czereśni?

Czytaj więcej >
Jak najlepiej pociąć kiełbasę?

Porady

Jak prawidłowo nacinać kiełbasę na grilla?

Czytaj więcej >
Gęsta grochówka

Porady

Prosty trick na gęstą grochówkę, wychodzi za każdym razem

Czytaj więcej >
Ogórki małosolne i kwestia soli

Porady

Ile soli dodać do ogórków małosolnych ?

Czytaj więcej >
Rosół bez kwaśnego posmaku

Porady

Dlaczego rosół staje się kwaśny?

Czytaj więcej >