Smakosze.pl
Pomidory wyrosną jeszcze większe

Canva.com / Zbynek Pospisil / Kwangmoozaa

Niezwykły sposób na udane zbiory pomidorów

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Pomidory odgrywają niezwykle ważną rolę w kulinariach. Wiele specjałów nie może obejść bez dodatku tych czerwonych warzyw. Niektórzy smakosze próbują samodzielnie uprawiać pomidory. Jeden specyfik znacząco wpływa na ich wzrost. Zbiory będą niezwykle obfite.

Smakowite pomidory niejednokrotnie przyprawiały nas o zachwyt. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej smakują takie, które posadzimy we własnym ogródku. Własne pomidory będą napawały nas dumą za sprawą prostego w przygotowaniu nawozu.

Pomidory wyrosną jeszcze szybciej

Bez wątpienia pomidory zalicza się do jednych z najpopularniejszych warzyw. Ostatnio wyjaśnialiśmy, czy można je jadać, jeśli są zielone. Dziś nasza uwaga skoncentruje się na ich uprawie. Pomidory będą rosły w zaskakującym tempie dzięki niepozornej mieszance.

Pomidory z własnej uprawy często smakują znacznie lepiej, a oprócz tego dają poczucie satysfakcji. Rośliny w trakcie wzrostu potrzebują wielu składników odżywczych. Jod sprawia, że owoce stają się bardziej dorodne.

To właśnie jod jest głównym składnikiem, który wchodzi w skład mikstury przyśpieszającej wzrost pomidorów. Efekt może zaskoczyć nawet bardziej doświadczonych smakoszy parających się ogrodnictwem.

Oprócz jodu w naszej mieszance wykorzystamy mleko i wodę. Istotne są odpowiednie proporcje. Pomidory z pewnością odwdzięczą się za takie wsparcie fantastycznymi czerwonymi owocami. Co dokładnie będzie nam potrzebne do przygotowania mieszanki?

  • 15 kropli roztworu jodu 3%

  • 1 litr mleka

  • 10 litrów wody

(Canva / halfpoint)

Wyjątkowa mikstura na pomidory

Przyrządzenie oprysku jest banalnie proste. Wystarczy zmieszać ze sobą wszystkie składniki. Po chwili możemy już stosować miksturę na naszych pomidorach. Dzięki niej zyskają sporo składników odżywczych i wyrosną w znacznie szybszym tempie.

Pomidory powinno się podlewać taką mieszanką co dwa tygodnie. Możemy ją oczywiście również stosować jako oprysk na liście. Zabezpiecza ona przed grzybami oraz pasożytami. Mikstura najlepiej sprawdza się, jeśli pomidory zostały zasadzone przynajmniej 10 dni wcześniej. 

Warto pamiętać, że pomidory najlepiej sadzić właśnie w okolicach połowy maja. Robi się to przy użyciu rozsady. Przed zakopaniem w ziemi powinna ona chwilę poleżeć na zewnątrz. Dzięki temu ją zahartujemy. Dodatkowo możemy skorzystać z jeszcze jednej mikstury.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Smak dnia; Murator Dom

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

kawa z cytryną

Porady

Dlaczego warto pić kawę z dodatkiem cytryny?

Czytaj więcej >
uroczysty stół

Porady

Czy we Wszystkich Świętych obowiązuje post?

Czytaj więcej >
kawa i mleczko

Porady

Co dodawać do kawy zamiast mleka?

Czytaj więcej >
mięso mielone

Porady

Jak wybrać dobre mięso mielone?

Czytaj więcej >

Porady

Jak obrać seler naciowy?

Czytaj więcej >

Porady

Dlaczego warto pić wodę z kiszonych ogórków?

Czytaj więcej >