Smakosze.pl
Pomidory i nawóz

Canva.com / Jpr03 / Jurgute

Co zrobić, by pomidory szybciej rosły?

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Pomidory są jednym z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Dodajemy je do rozmaitych smakołyków. Oczywiście najlepiej smakują warzywa, które posadzimy samodzielnie. Dziadkowy sposób na specjalny nawóz potrafi zdziałać cuda.

Nie da się ukryć, że pomidory często goszczą na naszych stołach. Właściciele przydomowych ogródków często korzystają z okazji i decydują się na własną uprawę. Wymaga ona odpowiedniej dbałości o warunki, które sprzyjają wzrostowi warzyw.

Sztuczka dziadka sprawi, że pomidory wyrosną jeszcze szybciej

Pomidory niejednokrotnie wywoływały u nas zachwyt za sprawą swoich walorów smakowych. Niedawno wspominaliśmy o tym, która odmiana tych warzyw jest najzdrowsza. Tym razem podzielimy się przepisem na domowy nawóz.

Nie od dziś wiadomo, że pomidory wyhodowane samodzielnie smakują najlepiej, a dodatkowo dają nam sporo satysfakcji. Nasi dziadkowie doskonale wiedzieli, jak przyśpieszyć wzrost uwielbianych warzyw. Kluczowa jest niepozorna mikstura.

Obfite zbiory to marzenie każdego smakosza, który decyduje się na samodzielną uprawę warzyw. Pomidory nie są tutaj wyjątkiem. Krzewy uginające się pod czerwonymi smakołykami, są prawdziwym powodem do dumy

Dziadkowy sposób na pomidory bazuje na specjalnej mieszance, w której główną rolę odgrywają drożdże. Można je znaleźć w niemal każdej kuchni. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego jak przystąpienie do przygotowań.

(Canva / bajinda)

Przepis na domowy nawóz jest banalnie prosty

Na początku musimy zaopatrzyć się w 3 litrowy baniak lub słój. Nalewamy do niego 2,6 litra wody pozbawionej chloru. Następnie dodajemy 100 g drożdży rozrobionych w ciepłej wodzie z cukrem. Tak przygotowaną mieszankę przykrywamy gazą.

Nawóz należy od czasu do czasu zamieszać. Należy dać jej kilka dni, ponieważ fermentacja drożdży musi dobiec końca. Gotowy nawóz trzeba jeszcze rozcieńczyć. Na 10 litrów wody powinna przypadać jedna szklanka mieszanki na bazie drożdży.

Podczas podlewania krzaków powinno stosować się jednorazowo 1 litr rozrobionego nawozu. Większa ilość może im zaszkodzić i negatywnie odbić się na naszych zbiorach. Jednak prawidłowe użycie nawozu da nam wiele korzyści.

Za sprawą mieszanki pomidory będą rosły szybciej. Oprócz tego ich smak stanie się bardziej wyrazisty. Z pewnością warto pamiętać o dziadkowym sposobie na domowy nawóz. Godny uwagi jest również nawóz do ogórków.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Webniusy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
kawa w upały

Porady

Czy można pić kawę w upalne dni?

Czytaj więcej >