Smakosze.pl
Pomidory i nawóz

Canva.com / Jpr03 / Jurgute

Co zrobić, by pomidory szybciej rosły?

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Pomidory są jednym z najbardziej podstawowych produktów spożywczych. Dodajemy je do rozmaitych smakołyków. Oczywiście najlepiej smakują warzywa, które posadzimy samodzielnie. Dziadkowy sposób na specjalny nawóz potrafi zdziałać cuda.

Nie da się ukryć, że pomidory często goszczą na naszych stołach. Właściciele przydomowych ogródków często korzystają z okazji i decydują się na własną uprawę. Wymaga ona odpowiedniej dbałości o warunki, które sprzyjają wzrostowi warzyw.

Sztuczka dziadka sprawi, że pomidory wyrosną jeszcze szybciej

Pomidory niejednokrotnie wywoływały u nas zachwyt za sprawą swoich walorów smakowych. Niedawno wspominaliśmy o tym, która odmiana tych warzyw jest najzdrowsza. Tym razem podzielimy się przepisem na domowy nawóz.

Nie od dziś wiadomo, że pomidory wyhodowane samodzielnie smakują najlepiej, a dodatkowo dają nam sporo satysfakcji. Nasi dziadkowie doskonale wiedzieli, jak przyśpieszyć wzrost uwielbianych warzyw. Kluczowa jest niepozorna mikstura.

Obfite zbiory to marzenie każdego smakosza, który decyduje się na samodzielną uprawę warzyw. Pomidory nie są tutaj wyjątkiem. Krzewy uginające się pod czerwonymi smakołykami, są prawdziwym powodem do dumy

Dziadkowy sposób na pomidory bazuje na specjalnej mieszance, w której główną rolę odgrywają drożdże. Można je znaleźć w niemal każdej kuchni. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego jak przystąpienie do przygotowań.

(Canva / bajinda)

Przepis na domowy nawóz jest banalnie prosty

Na początku musimy zaopatrzyć się w 3 litrowy baniak lub słój. Nalewamy do niego 2,6 litra wody pozbawionej chloru. Następnie dodajemy 100 g drożdży rozrobionych w ciepłej wodzie z cukrem. Tak przygotowaną mieszankę przykrywamy gazą.

Nawóz należy od czasu do czasu zamieszać. Należy dać jej kilka dni, ponieważ fermentacja drożdży musi dobiec końca. Gotowy nawóz trzeba jeszcze rozcieńczyć. Na 10 litrów wody powinna przypadać jedna szklanka mieszanki na bazie drożdży.

Podczas podlewania krzaków powinno stosować się jednorazowo 1 litr rozrobionego nawozu. Większa ilość może im zaszkodzić i negatywnie odbić się na naszych zbiorach. Jednak prawidłowe użycie nawozu da nam wiele korzyści.

Za sprawą mieszanki pomidory będą rosły szybciej. Oprócz tego ich smak stanie się bardziej wyrazisty. Z pewnością warto pamiętać o dziadkowym sposobie na domowy nawóz. Godny uwagi jest również nawóz do ogórków.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Webniusy

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Jak doprawić leczo?

Porady

Jak dobrze doprawić leczo?

Czytaj więcej >

Porady

Dlaczego placki ziemniaczane nie wychodzą?

Czytaj więcej >

Porady

Babcine porady kulinarne sprzed 100 lat

Czytaj więcej >
Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >