Smakosze.pl
GIS ponownie ostrzega

Canva / Nayomiee

Nowe ostrzeżenie GIS-u. Uwielbiany produkt znika ze sklepowych półek

12 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że ostrzeżenia publikowane przez GIS nie zapowiadają niczego dobrego. Niestety sanepid zamieścił na rządowej stronie komunikat, z którego wynika, że popularna mrożona pizza została wycofana ze sklepów. Wszystko przez nieprawidłowe oznaczenie na opakowaniu, które nie uwzględniło zawartości alergenu.

GIS niejednokrotnie wydawał ostrzeżenia, które donosiły o nieprawidłowościach w produktach spożywczych. Tym razem sanepid wykrył, że w mrożonej pizzy znalazł się alergen, który nie został wskazany na opakowaniu.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Pizza dostępna w Lidlu wycofana przez GIS

Nie od dziś wiadomo, że GIS regularnie kontroluje żywność, którą możemy dostać w sklepach spożywczych. Niefortunnie czasem nie spełnia ona określonych wymogów. Tego typu niedopatrzenia mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o produktach, które GIS wycofał ze sklepowych półek. Tym razem sanepid wydał ostrzeżenie dotyczące mrożonej pizzy. Mowa o produkcie Vegan Stonebaked Pizza Margherita. Można było go dostać w supermarketach Lidl.

GIS w komunikacie opublikowanym na rządowej stronie poinformował, że na opakowaniu pizzy nie wyszczególniono składnika, który może wywołać reakcję alergiczną. Dopiero działania podjęte przez Państwową Inspekcję Sanitarną potwierdziły, że produkt zawiera gluten.

Przepyszne ciasto bez pieczenia

Błyskawiczne ciasto bez pieczenia kinder country - gotowe w 10 minut

CZYTAJ DALEJ

Warto zauważyć, że Vegan Stonebaked Pizza Margherita była oznaczona jako produkt bezglutenowy. W związku z tym nietrudno o to, by zakupiły go osoby uczulone na ten składnik. GIS musiał szybko działać.

Popularna pizza znika ze sklepowych półek

GIS podjął działania mające na celu uchronienie konsumentów przed fatalną w skutkach pomyłką. Tym samym pizza została wycofana ze sprzedaży. Sanepid monitoruje cały proces. Osoby uczulone na gluten nie powinny jeść produktu, który spełnia poniższe kryteria.

  • Dystrybutor: Lidl Stiftung&Lidl Stiftung&Co. KG Stiftsbergstrase 1 DE-74167 Neckarsulm Niemcy

  • Numer partii: 19:36 2211A0610 10.03.2022

  • Data minimalnej trwałości: 10.03.2022

Trzeba przyznać, że tego typu niedopatrzenie może wywołać uzasadniony niepokój. Lepiej upewnić się, czy pizza przypadkiem nie znalazła się w naszych zakupach. W jednym z wcześniejszych artykułów wspominaliśmy o mięsie, które nie spełniało norm.

Pizza z glutenem

Pizza z glutenem

(Gov.pl)

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85

Produkty

Nowa odsłona kultowego robota planetarnego Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85

Czytaj więcej >

Produkty

Czym były wykopki?

Czytaj więcej >

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >