Ogórki nie są najzdrowsze?Pixabay / klimkin

Wskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani buraków

Ogórki kiszone uchodzą za niezwykle zdrowy produkt. Jednak nie mogą równać się z trzema innymi smakołykami. Na podium znalazły się migdały, czerymoja i karmazyn atalntycki. Bez wątpienia taki wynik jest zaskoczeniem dla wielu smakoszy.

Nie da się ukryć, że ogórki kiszone i buraki odgrywają niezwykle istotną rolę w naszej rodzimej kuchni. Powszechnie uznaje je się za najzdrowsze ze smakołyków. Mało kto spodziewałby się, że nie znajdują się na szczycie rankingu produktów spożywczych o szczególnych walorach żywieniowych i zdrowotnych.

Używasz folii aluminiowej do pieczenia albo pakowania jedzenia? Popełniasz nieodwracalny w skutkach błądUżywasz folii aluminiowej do pieczenia albo pakowania jedzenia? Popełniasz nieodwracalny w skutkach błądCzytaj dalej

Ogórki kiszone i buraki zdetronizowane?

Niedawno wspominaliśmy o tym jak ogórki kiszone wpływają na nasz organizm. Niektórzy śmiało uznaliby takie doniesienia za spektakularne. Jednak okazuje się, że ogórki i buraki nie mogą równać się z migdałami, czerymoją i karmazynem atalntyckim.

Ogórki z pewnością znalazły się pod lupą naukowców przeprowadzających badania. Zgodnie z doniesieniami Polskiego Radia, specjaliści wzięli pod lupę niemal tysiąc nieprzetworzonych produktów spożywczych, z różnych zakątków świata. Wyniki osiągnięto za sprawą analizy.

Pod uwagę brano takie czynniki jak zawartość kluczowych witamin oraz mikroelementów, profil kwasów tłuszczowych i kombinacje występujących składników odżywczych. Ogórki co prawda nie znalazły się na podium, jednak smakosze z pewnością docenią zwycięzców.

Migdały, czerymoja i karmazyn atalntycki osiągnęły niemal maksymalny wynik w testach. Jego wartość wynosiła 1. Natomiast zwycięzcy plebiscytu mogą poszczycić się wartościami od 0,97 do 0,89. Przykładowo mięso z kurczaka oceniono tylko na 0,18. Oczywiście nie oznacza to, że możemy jeść wyłącznie produkty z podium.

Dzisiaj grzeje:

  1. Miękkie, soczyste i jednocześnie wyraziste w smaku schabowe. Sprytna sztuczka polega na posmarowaniu schabu uwielbianą przyprawą
  2. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
  3. Podbijające kubki smakowe masło w sklepie Gessler kosztuje 120 zł za 200 gram. Cennik produktów u gwiazdy zaskakuje

Ogórki kiszone również warto zajadać

Zwycięskie produkty żywieniowe z pewnością są niezwykle zdrowe i warto je jadać. Jednak nie jest to równoznaczne z wykluczeniem z codziennej diety innych kąsków. W związku z tym nawet ogórki kiszone powinny się w nim znaleźć.

- Migdały bogate w wapń i jednonienasycone tłuszcze są bardzo energetyczne, jarmuż zawiera szczawiany i goitrogeny, a wodorosty zbyt dużo jodu. Ważna jest więc całościowa, dobrze zbilansowana dieta, prawidłowa ilość poszczególnych składników, a także regularność ich spożywania - wyjaśniła Hanna Stolińska-Fiedorowicz z Instytutu Żywności i Żywienia, przytaczana przez portal Polskie Radio. Ekspertka zwróciła również uwagę na jakość produktów.

- Z pewnością nieco inne właściwości i oddziaływanie na organizm będzie mieć jarmuż rosnący przy ruchliwej drodze od tego, który jest uprawiany w gospodarstwie ekologicznym. Inny będzie jarmuż kupiony prosto od rolnika od tego, który kupimy w markecie - nadmieniła dietetyczka.

- Każdy z nas inaczej przyswaja poszczególne składniki i ma też różne zapotrzebowanie na nie. Polecam spożywanie bogatej odżywczo żywności w oparciu o zalecenia zawarte w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej IŻŻ oraz zdrowy rozsądek - dodała ekspertka z Instytutu Żywności i Żywienia.

Mając na uwadze powyższe informacje warto bacznie przyglądać się temu co jadamy i każdego dnia dbać o zróżnicowany jadłospis. Takie postępowanie wyjdzie nam tylko na zdrowie, tak samo jak ogórki kiszone do obiadu.

Każdy myśli, że roślina jest zwykłym chwastem. Tymczasem zmienia smak rosołu lepiej niż najdoskonalszy przepis GesslerKażdy myśli, że roślina jest zwykłym chwastem. Tymczasem zmienia smak rosołu lepiej niż najdoskonalszy przepis GesslerCzytaj dalej

Najlepsze newsy:

  1. Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadna
  2. Stworzył najsłynniejszy fotel w historii PRL. Poznajcie historię niezwykłego Józefa Chierowskiego
  3. Jesienią pijasz tylko warzywne soki? Ogromny błąd, stokroć lepszy jest sok jabłkowy, posiada zdumiewające zalety
  4. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  5. 3 tricki i porada Gessler sprawią, że sałatka jarzynowa będzie jeszcze lepsza w smaku. Nie przestaniesz jej jeść
  6. Ranny pitbull chował się za śmietnikiem. Na widok człowieka nieruchomiał ze strachu, wszystkiemu winne były dzieci
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Źródło: Polskie Radio

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł