Smakosze.pl
GIS ma ważne ogłoszenie

Jupiterimages, Photo Images

Ostrzeżenie GIS dotyczące kiełbasek dostępnych w Auchan

11 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

GIS wydał bardzo ważne ostrzeżenie publiczne dotyczące popularnego produktu spożywczego. Chodzi o kiełbaski do grillowania marki Bratmaxe, które mają zmiany organoleptyczne objawiające się gorzkim smakiem. Wycofywanie produktu wynika z możliwości kontaktu mięsa z wodą i płynem chłodniczym na etapie produkcji.

GIS, czyli Główny Inspektorat Sanitarny jest bardzo ważną instytucją - to ona pozwala, między innymi, na bezpieczną konsumpcję produktów spożywczych, które zostały przez nią sprawdzone. Gdy pojawiają się jakieś nieścisłości, natychmiast wydawane jest ostrzeżenie publiczne. 

Nie inaczej jest tym razem, choć GIS nie musiał przeprowadzać żadnych badań laboratoryjnych. System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach poinformował GIS o wycofywaniu poniższego produktu, co znacznie zwiększa szybkość wycofywania i bezpieczeństwo klientów.

GIS ostrzega przed kiełbaskami

Powodem wycofywania kiełbasek Bratmaxe jest możliwa zmiana organoleptyczna, objawiająca się pojawieniem gorzkiego smaku w produkcie. Specjaliści podejrzewają, że smak jest wynikiem kontaktu produktu z czynnikiem chłodzącym, który mógł wyciec podczas awarii na linii produkcyjnej.

Inspektor nie ma niestety wystarczających danych pozwalających na należytą ocenę bezpieczeństwa - nie wiadomo jakie ryzyko zdrowotne wiąże się ze spożyciem zanieczyszczonych kiełbasek, lecz z pewnością kontakt z chłodziwem nie jest wskazany. Niżej prezentujemy dokładne dane produktu. 

  • Nazwa produktu: Kiełbaski Bratmaxe 5 sztuk, 313 g

  • Data minimalnej trwałości: 07.07.2021

  • Producent: Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht

  • Dystrybutor w Polsce: Auchan POLSKA Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno

Zdjęcie opakowania kiełbasek, które dotyczy powyższe ostrzeżenie GIS. Źródło: gov.pl

Na naszej stronie zamieściliśmy także mnóstwo innych ciekawych informacji kulinarnych, które mogą ci się spodobać. Przeczytaj ten artykuł, w którym zdradzamy przykrą praktykę niektórych klientów sklepów spożywczych. W tym tekście  wyjaśniamy. dlaczego warto pić 4 szklanki wody na czczo.

Co zrobić w przypadku kupienia powyższych kiełbasek?

Mimo, iż brakuje informacji na temat szkodliwości, Inspektor zaleca wyrzucenie kiełbasek firmy Bratmaxe o minimalnej dacie trwałości 07.07.2021 na opakowaniu. Ryzyko ewentualnego zatrucia nie jest wszak warte chwilowej przyjemności zjedzenia kiełbasek. 

Firma Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG natychmiast przekazała informacje polskiemu dystrybutorowi o możliwym zanieczyszczeniu oraz konieczności wycofania powyższego produktu.

Auchan POLSKA Sp. z o.o. od razu po poinformowaniu, rozpoczęła utylizację kiełbasek. Firma wywiesiła również ogłoszenie o wycofywaniu produktu w sklepie, aby poinformować klientów. GIS nadzoruje cały proces, by operacja przeszła pomyślnie i bez żadnych komplikacji. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >

Produkty

Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

Czytaj więcej >

Produkty

Luksusowy sprzęt kuchenny w ofercie Lidla

Czytaj więcej >