Pizza warta fortunę
Canva.com / ribeirorocha

Pizze warte majątek

Pizza uchodzi za wyjątkowy specjał, który zajadają smakosze z całego świata. Niektórzy przygotowują danie samodzielnie, jednak większość osób po prostu zamawia je z restauracji. Czasami pizza może być warta nie lada fortunę. Przekonał się o tym pewien mężczyzna.

Smakowita pizza niejednokrotnie przyprawiała nas o szybsze bicie serca. Wielu miłośników takich specjałów mogłoby sięgać po placek z dodatkami praktycznie codziennie. Najdroższa pizza kosztowała po czasie ogromne pieniądze. Ciężko sobie wyobrazić taką kwotę.

Pizza kosztowała go majątek

Nie da się ukryć, że pizza jest jedną z najbardziej klasycznych potraw, która jest uwielbiana niemal przez wszystkich. Jakiś czas temu przedstawialiśmy banalnie prosty przepis na to wyjątkowe danie. Dziś przyjrzymy się historii mężczyzny, który przez pizzę stracił niewyobrażalną fortunę.

Cała sytuacja miała miejsce 22 maja 2010 roku. Laszlo Hanyecza miał ochotę na pizzę. Postanowił zamówić ją z restauracji Papa John's. Mężczyzna kupił 2 pizze. Jednak zapłacił w nietypowy sposób. Wykorzystał kryptowaluty.

Pizza została opłacona przy użyciu Bitcoinów, które są wirtualną walutą. W 2010 roku nie miały one aż takiej wartości. Dlatego Laszlo Hanyecza bez zastanowienia przeznaczył 10 tysięcy Bitcoinów na pizze z Papa John's. Ile dziś byłyby warte wirtualne pieniądze?

Czy 25 kwietnia wypada niedziela handlowa?Czy 25 kwietnia wypada niedziela handlowa?Czytaj dalej

Aktualnie 10 tysięcy Bitcoinów są równowartością 2,1 miliarda złotych. Trzeba przyznać, że taka kwota robi wrażenie. Mężczyzna z pewnością żałuje, że wydał Bitcoiny w ten sposób. Żeby przełknąć taką stratę, pizze musiałyby być wyjątkowo pyszne.

Pizza

(Canva / josephandjaime)

Najdroższa pizza świata

W powyższym przypadku za cenę pizzy odpowiadały zmiany wartości kryptowaluty. Nie oznacza to jednak, że czasami popularny placek nie kosztuje ogromnych pieniędzy. Dobrym przykładem jest pizza, którą po raz pierwszy przygotowano 24 kwietnia 2017 roku w jednej z restauracji znajdujących się na Manhattanie.

Droga pizza powstała w lokalu Industry Kitchen. Miała być daniem dla bogatych klientów z Wall Street. Zamówienie trzeba złożyć 48 godzin wcześniej. Taki stan rzeczy wynika między innymi z wykorzystania niecodziennych składników.

Na najdroższej pizzy znajdziemy trufle, czarny kawior, angielski ser pleśniowy Stilton oraz pasztet foie gras. Ciasto posypane jest płatkami 24-karatowego złota. Właśnie dlatego pizza nosi nazwę 24K. Ile trzeba zapłacić za ten smakołyk?

Pizza 24K kosztuje 2700 dolarów. Jest to równowartość około 9000 złotych. Bez wątpienia nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Na szczęście istnieją sposoby na to, by zajadać pizzę po znacznie niższych kosztach. Wystarczy sięgnąć po ten niecodzienny przepis.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: WP Tech; Capri New

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł