Smakosze.pl
Pizza i zaskoczenie

Pixabay / Altnet

Pyszna pizza przygotowana z bajeczną łatwością

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Pizza jest jedną z najbardziej kultowych potraw. Zajadają się nią ludzie z całego świata. Kucharz, biorący udział w programie "Zamiana szefów kuchni", nie powiedział nikomu, że ma doświadczenie w robieniu pizzy. Wszyscy myśleli, że przy

Bez wątpienia pizza króluje w świecie kulinariów. Niektórzy smakosze mogliby zajadać się kultowymi plackami niemal codziennie. Oczywiście najlepiej smakuje pizza wykonana przez doświadczonego kucharza. W programie TVN-u mistrz kuchni udawał amatora.

Pizza nie była dla niego nowością

Ostatnio wspominaliśmy o tym, że pizza może być lepszym śniadaniem, od wielu innych popularnych produktów. Tym razem przyjrzymy się nagraniu, które TVN opublikował na swoim kanale na YouTube.

Pizza przed niektórymi osobami nie ma żadnych tajemnic. Do tego grona zaliczał się jeden z uczestników programu „Zamiana szefów kuchni”, który można obejrzeć na kanale Food Network oraz na platformie Player.pl. W zapowiedzi odcinka TVN pokazał, jak kucharz starał się zataić, że ma doświadczenie w robieniu pizzy.

Pizza pizzy nierówna. Niektórzy przygotowują ją lepiej od innych. Istotną rolę odgrywa tutaj doświadczenie kucharza. Mężczyzna, rozpoczynając pracę we włoskiej restauracji, nie poinformował nikogo, że już wcześniej przygotowywał jedzenie w tego typu miejscu.

Uczestnik programu na początku został zapytany, czy kiedyś przygotowywał pizzę. Kucharz odpowiedział, że było to dawno temu. Zapytał również, czy ciasto zmienia się w placek ręcznie, czy przy użyciu wałka. To pytanie miało zapewne pokazać, że pizza jest dla niego nowością.

Pizza nie miała przed nim tajemnic

Kucharz przystąpił do pracy. Na początku otrzymał od przełożonego kilka wskazówek. Zwrócono mu uwagę, że blat, na którym wyrabia się placek, powinien być oprószony mąką. Mężczyzna rozpoczął przygotowywanie placka.

W pracy miała mu pomagać bardziej doświadczona kucharka. Mężczyzna zapytał, jakiej wielkości ma być pizza. Bez najmniejszych problemów udało mu się uformować praktycznie idealny placek. Jedna rzecz zdradziła, że kucharz z pewnością nie jest amatorem.

Kiedy pizza byłą gotowa do upieczenia, mężczyzna nałożył ją na łopatkę. Pozostali pracownicy restauracji od razu stwierdzili, że z pewnością nie jest to jedna z pierwszych przygotowanych pizz. Zadanie nie należy do najłatwiejszych.

Pizza jak z włoskiej restauracji wymaga wprawy w kuchni. Każdy, kto chce rozpocząć przygodę z tą potrawą, powinien wypróbować przepis na ciasto od Magdy Gessler. Efekt powali na kolana nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / tvnpl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Ania Starmach w dzieciństwie

Kulinarny Showbiznes

Ania Starmach - nieznane zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Ewa Wachowicz w młodości

Kulinarny Showbiznes

Ewa Wachowicz - nieznane zdjęcia z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler i jej wyznanie dotyczące rosołu

Kulinarny Showbiznes

Zaskakujące wyznanie Magdy Gessler na temat rosołu

Czytaj więcej >
Gwiazda TVN na zdjęciu sprzed lat

Kulinarny Showbiznes

Królowa polskiej gastronomii pokazała zdjęcie z dzieciństwa

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Kulinarny Showbiznes

Czy "Kuchenne Rewolucje" będą miały kolejne sezony?

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Kulinarny Showbiznes

Magda Gessler zdradziła kulisy prowadzenia resturacji w latach 90-tych

Czytaj więcej >