Smakosze.pl
Pizza i zaskoczenie

Pixabay / Altnet

Pyszna pizza przygotowana z bajeczną łatwością

27 Lutego 2021

(Ostatnia zmiana: 6 Maja 2021)

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Pizza jest jedną z najbardziej kultowych potraw. Zajadają się nią ludzie z całego świata. Kucharz, biorący udział w programie "Zamiana szefów kuchni", nie powiedział nikomu, że ma doświadczenie w robieniu pizzy. Wszyscy myśleli, że przy

Bez wątpienia pizza króluje w świecie kulinariów. Niektórzy smakosze mogliby zajadać się kultowymi plackami niemal codziennie. Oczywiście najlepiej smakuje pizza wykonana przez doświadczonego kucharza. W programie TVN-u mistrz kuchni udawał amatora.

Pizza nie była dla niego nowością

Ostatnio wspominaliśmy o tym, że pizza może być lepszym śniadaniem, od wielu innych popularnych produktów. Tym razem przyjrzymy się nagraniu, które TVN opublikował na swoim kanale na YouTube.

Pizza przed niektórymi osobami nie ma żadnych tajemnic. Do tego grona zaliczał się jeden z uczestników programu „Zamiana szefów kuchni”, który można obejrzeć na kanale Food Network oraz na platformie Player.pl. W zapowiedzi odcinka TVN pokazał, jak kucharz starał się zataić, że ma doświadczenie w robieniu pizzy.

Pizza pizzy nierówna. Niektórzy przygotowują ją lepiej od innych. Istotną rolę odgrywa tutaj doświadczenie kucharza. Mężczyzna, rozpoczynając pracę we włoskiej restauracji, nie poinformował nikogo, że już wcześniej przygotowywał jedzenie w tego typu miejscu.

Uczestnik programu na początku został zapytany, czy kiedyś przygotowywał pizzę. Kucharz odpowiedział, że było to dawno temu. Zapytał również, czy ciasto zmienia się w placek ręcznie, czy przy użyciu wałka. To pytanie miało zapewne pokazać, że pizza jest dla niego nowością.

Pizza nie miała przed nim tajemnic

Kucharz przystąpił do pracy. Na początku otrzymał od przełożonego kilka wskazówek. Zwrócono mu uwagę, że blat, na którym wyrabia się placek, powinien być oprószony mąką. Mężczyzna rozpoczął przygotowywanie placka.

W pracy miała mu pomagać bardziej doświadczona kucharka. Mężczyzna zapytał, jakiej wielkości ma być pizza. Bez najmniejszych problemów udało mu się uformować praktycznie idealny placek. Jedna rzecz zdradziła, że kucharz z pewnością nie jest amatorem.

Kiedy pizza byłą gotowa do upieczenia, mężczyzna nałożył ją na łopatkę. Pozostali pracownicy restauracji od razu stwierdzili, że z pewnością nie jest to jedna z pierwszych przygotowanych pizz. Zadanie nie należy do najłatwiejszych.

Pizza jak z włoskiej restauracji wymaga wprawy w kuchni. Każdy, kto chce rozpocząć przygodę z tą potrawą, powinien wypróbować przepis na ciasto od Magdy Gessler. Efekt powali na kolana nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: YouTube / tvnpl

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Magda Gessler

Show-biznes od kuchni

Magda Gessler dementuje fałszywe informacje na swój temat

Czytaj więcej >
Kanapka

Show-biznes od kuchni

Oburzające zdarzenie w Pendolino. Poseł dostał spleśniałe kanapki

Czytaj więcej >
Eleganckie danie

Show-biznes od kuchni

Ile kosztują potrawy w restauracji Kuby Wojewódzkiego?

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Justyna Żyła napisała kulinarnego e booka. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >
Polsat rusza z nowym programem

Show-biznes od kuchni

Już wiadomo kiedy wystartuje nowe kulinarne show

Czytaj więcej >

Show-biznes od kuchni

Gessler pokazała pierwsze fragmenty nowego sezonu Kuchennych Rewolucji

Czytaj więcej >