Smakosze.pl
Porażające odkrycie w czekoladzie z Lidla

canva.com/margouillatphotos, Getty Images Pro, screen z filmu na kanale Tygodnik Podhalański na YouTube.

Porażające odkrycie w popularnej czekoladzie

14 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Kobieta mieszkająca w Nowym Targu kupiła czekoladę w okolicznym Lidlu. Gdy otworzyła opakowanie, jej oczom ukazał się okropny widok. Okazało się, że na tabliczce żerowały małe białe larwy robaków.

Każdemu z nas czasem zdarza się, że czuje nieodpartą ochotę na czekoladę. Nierzadko bywa jednak tak, że trzeba wybrać się po nią do sklepu - szafki ze słodyczami świecą bowiem pustkami.

Jedna z klientek sieci sklepów Lidl mogła mieć podobny problem, dlatego szybkim krokiem udała się do najbliższego sklepu. Po powrocie do domu otworzyła tabliczkę czekolady, lecz apetyt opuścił ją natychmiast.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Czekolada z robakami

Do redakcji "Tygodnika Podhalańskiego" zwróciła się czytleniczka, chętna opisać swoją przykrą historię. Temat wywołał na tyle dużą reakcję, że w sprawę włączył się sam Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej Lidla.

Jedząc kupioną w niemieckiej sieci czekoladę, mieszkanka Nowego Targu zauważyła, że po tabliczce pełzają owady. Widok sprawił jej niemały szok i, jak opisuje portal o2, czytelniczka o mało nie zwymiotowała.

Dlaczego warto pić sok z kalarepy?

Dlaczego warto pić sok z kalarepy?

CZYTAJ DALEJ

- To takie małe, białe robaczki, paskudne  - napisała do redakcji tygodnika kobieta. Aby udowodnić swoje znalezisko, czytelniczka wysłała nagranie, które można zobaczyć poniżej. Powyższy kadr pochodzi z filmu na kanale Tygodnik Podhalański na YouTube.

Odpowiedź Lidla

- Bardzo przepraszamy klientkę za sytuację, która ją spotkała. Podkreślamy, że każdego dnia podejmujemy wiele działań, aby zapewniać wysoką jakość oferowanych przez nas produktów. Co roku przeprowadzamy ok. 9 000 badań jakościowych produktów spożywczych w niezależnych, akredytowanych laboratoriach badawczych - tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Lidl Polska.

Masz ochotę na więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule pokazujemy przepis na sałatkę z młodych ziemniaków i fasolki szparagowej Z tego tekstu dowiesz się, jak upiec szarlotkę bez kruchego ciasta.

Robaszkiewicz dodała również, że utrzymanie czystości, zarówno w magazynach, jak i na halach sklepów, jest dla sieci szczególnie ważne. Przedstawicielka Lidla zaproponowała, aby klientka zgłosiła się do biura obsługi klienta, w którym zostanie zaproponowane rozwiązanie.

Jak dobrze znasz tradycyjne, polskie potrawy? Tylko geniusz zdobędzie komplet punktów

Pytanie 1 z 9

Farsz w pierogach ruskich musi zawierać

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam Moskal

Redaktor portalu Smakosze.pl. Pasję do gotowania rozpalił w nim Makłowicz. Swoje życie postanowił poświęcić kulinariom i dziennikarstwu. Pracował na wielu stanowiskach gastronomicznych. Prywatnie fan muzyki folkowej oraz sportów rowerowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >

Produkty

Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

Czytaj więcej >

Produkty

Luksusowy sprzęt kuchenny w ofercie Lidla

Czytaj więcej >