Smakosze.pl
PILNE

canva.com/Lucas Ranzuglia, Getty Images Pro

Produkty ostatnio wycofane przed GIS

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Jednym z zadań GIS jest ostrzeganie Polaków przed produktami, które mogą zaszkodzić ich zdrowiu czy życiu. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ w ciągu ostatnich tygodni wypuszczono kilka publicznych ostrzeżeń. Pod lupę wzięto suplementy diety czy makarony.

GIS ma cały czas ręce pełne obroty. Dystrybutorzy i producenci nie zawsze są w stanie wprowadzić na rynek czy wyprodukować żywność, która jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia każdego z nas.

Aby temu zaradzić, Główny Inspektorat Sanitarny monitoruje branżę spożywczą, żeby przeciwdziałać takowym wpadkom. Warto zajrzeć do swoich szafek kuchennych w celu upewnienia się, że mamy w nich wycofywanych produktów.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

GIS ostrzega przed suplementami diety

Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany przez firmę Polski Lek Sp.
z o.o. o prowadzeniu wycofywania suplementów diety, które są przez nią dystrybuowane. Powodem takiej decyzji jest zanieczyszczenie tlenkiem etylenu.

Wycofywane są pojedyncze partie poniższych suplementów: ACTIVEMUSS CALCIUM, tabletki musujące, CALCIUM + KWERCETYNA Duo Alergo, tabletki musujące, CALCIUM + VITAMINA C o smaku cytrynowym, tabletki musujące, PLUSSSZ ELEKTROLITY SENIOR 100% Complex, tabletki musujące, PLUSSSZ ELEKTROLITY SPORT 100% Complex, tabletki musujące, PLUSSSZ ELEKTROLITY + 100% MULTIWITAMINA, tabletki musujące, PLUSSSZ ELEKTROLITY Complex, tabletki musujące

Gołąbki podczas zawijania

Jak błyskawicznie zawijać gołąbki?

CZYTAJ DALEJ

Makaron z toksyną

Firma Makarony Polskie S.A. ul. Podkarpacka 15a, 35-082 przekazała GIS informacje o przekroczeniu najwyższego dopuszczalnego poziomu deoksyniwalenolu (DON) w jednej partii produktu oraz w surowcu użytym do produkcji kilku produktów. Deoksyniwalenol to toksyna szkodliwa dla człowieka.

Wycofywanych jest kilka różnych produktów, takich jak Makaron razowy świderki
z mąki z pszenicy durum, La Campagna 500 g czy Makaron pełnoziarnisty, Pol – Mak, pióra 400 g. Szczegółowe informacje dotyczące numeru partii czy daty przydatności do spożycia znajdują się na stronie internetowej GIS.

Masz ochotę na więcej kulinarnych ciekawostek? Sprawdź nasze inne newsy, w których zdradzamy mnóstwo smacznych informacji. W tym artykule pokazujemy przepis na sałatkę z młodych ziemniaków i fasolki szparagowej Z tego tekstu dowiesz się, jak upiec szarlotkę bez kruchego ciasta.

Pizza z błędną informacją na opakowaniu

Państwowa Inspekcja Sanitarna, dzięki swoim działaniom, wykryła obecność substancji alergennej, glutenu, w produkcie oznaczonym jako produkt bezglutenowy. Spożycie glutenu przez osobę na niego uczuloną może doprowadzić do reakcji alergicznej.

Szczegółowe informacje na temat wycofywanego produktu:

Dystrybutor: Lidl Stiftung&Lidl Stiftung&Co. KG Stiftsbergstrase 1 DE-74167 Neckarsulm Niemcy
Numer partii: 19:36 2211A0610 10.03.2022
Data minimalnej trwałości: 10.03.2022

Pizza z glutenem

Źródło: gov.pl

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: gov.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Adam MoskalAutor

Redaktor serwisu Smakosze. Profesjonalnie kulinariami zajmuję się ponad półtora roku, lecz gotowaniem i pisaniem o jedzeniu interesuję się już od dzieciństwa. W swoich tekstach staram się zawrzeć najważniejsze informacje, które pozwalają ug

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

pyzy na talerzu

Produkty

Z jakich ziemniaków robić pyzy?

Czytaj więcej >
gotowanie makaronu

Produkty

Jak gotować makaron, żeby się nie sklejał?

Czytaj więcej >
czosnek

Produkty

Jak powinno się kroić czosnek?

Czytaj więcej >
ogórki kiszone

Produkty

Co oznacza biały nalot na ogórkach kiszonych?

Czytaj więcej >
bluszczyk kurdybanek

Produkty

Niezwykłe zalety bluszczyku kurdybanka

Czytaj więcej >

Produkty

Lidl promuje niemarnowanie żywności

Czytaj więcej >