Smakosze.pl
pomidory

canva/ orcearo

Prosty sposób na obfite zbiory pomidorów

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

Pachnące latem pomidory prosto z ogródka to marzenie wielu osób. Aby cieszyć się obfitymi zbiorami tych warzyw, warto skorzystać z pewnego bardzo prostego tricku. Należy zasilić ich ziemię specjalnie przygotowanym roztworem drożdżowym. Zdradzamy jak go wykonać.

Letnie zbiory pomidorów to marzenie wielu smakoszy. Aby cieszyć się tymi smacznymi warzywami prosto z ogródka, warto zasilić ich glebę specjalnie przygotowanym nawozem. Efekty będą naprawdę spektakularne!

Przepis na roztwór z drożdży

Roztwór drożdżowy to doskonały sposób na przystosowanie roślin do zupełnie nowych warunków. Należy zasilić nim glebę na dosłownie 24 godziny przed sadzeniem naszych pomidorów. W jaki sposób go przygotować?

Wystarczy, że wstawimy 10 gramów pokruszonych świeżych drożdży do wiadra z wodą. Następnie dajmy mu dzień na "poleżakowanie", a później wlejmy go do każdego dołka.

Roztwór nie jest zalecany do zbyt chłodnej gleby, ponieważ drożdże wymagają ciepła, aby móc zapewnić ziemi odpowiednie warunki. Niestety drożdże mogą wchłonąć sporo potasu z gleby. Dlatego, zaleca się wsypanie do każdego dołka również ok.10 g popiołu. O czym jeszcze należy pamiętać sadząc pomidory?

W jaki sposób sadzić pomidory?

Sadząc pomidory musimy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze musimy wybrać dla nich dobrze nasłonecznione stanowisko, ponieważ dzięki temu będziemy cieszyć się bardziej soczystymi owocami.

Miejsce ich uprawy powinno być również osłonięte od wiatru, bo pomidory charakteryzują się kruchymi łodygami, które łatwo mogą ulec połamaniu. Najlepiej je sadzić na żyznej, próchniczej glebie. Jej odczyn powinien być lekko kwaśny.

Warto pamiętać, aby nie sadzić tych warzyw, obok ziemniaków, które rosły w niej rok wcześniej. Powód? Oba warzywa są podatne na podobne choroby, a wiosna w ziemniakach może pojawić się np. niechciana stonka.

Przyjmuje się, że można sadzić obok siebie oba warzywa dopiero po upływie minimum 4 lat. Najlepiej, gdy nasze pomidory sąsiadują m.in. z kapustą lub z burakami.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

  • Przepis na pierogi ze śledziem

  • Dlaczego warto włożyć deskę do krojenia do lodówki?

  • Przepis na herbatę z kwiatów mniszka lekarskiego

źródło: smak dnia/ home book

Zapraszamy na nasz Instagram

Monika DecAutor

Wydawczyni portalu Smakosze.pl. Codziennie zbieram dla Was najlepsze przepisy i kulinarne ciekawostki. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. W wolnych chwilach gotuję, podróżuję i czytam książki. Chcesz się ze mną skon

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >

Porady

Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Czytaj więcej >