Zamieniłam wodę na odżywkę prosto z kuchni. Zamiokulkas co chwilę wypuszcza nowe pędy

Zamiokulkas marnieje, nie rośnie i nie wypuszcza nowych pędów? Tak roślina daje Ci znać, że po prostu nieprawidłowo o nią dbasz. Zamień wodę na prostą odżywkę, którą przygotujesz w swojej kuchni. Roślina szybko się odwdzięczy i zacznie rosnąć jak szalona.
Wiosną rośliny doniczkowe potrzebują odpowiedniej pielęgnacji
Krótkie dni, mała ilość naturalnego światła, suche powietrze spowodowane ogrzewaniem, a także wietrzenie (czyli gwałtowne zmiany temperatury w mieszkaniu) to główne czynniki odpowiadające za słabą kondycję naszych kwiatów doniczkowych. Zima jest po prostu dla nich bardzo ciężka, dlatego też wiosną warto o nie zadbać.
Wiosną przesadzam wszystkie swoje kwiaty w doniczkach, sprawdzam też, czy korzenie, liście i łodygi są w dobrym stanie. Kluczowa jest także odpowiednia pielęgnacja w postaci odpowiedniej dawki składników odżywczych. Rośliny szybko odwdzięczą się pięknym wyglądem, nowymi pędami i liśćmi.
Jakiś czas temu mój ulubiony zamiokulkas zaczął dosłownie marnieć w oczach. Przygotowałam więc prostą odżywkę, dzięki której roślina nie tylko szybko odzyskała wigor, ale i zaczęła wypuszczać nowe pędy. Teraz rośnie jak szalona.
Domowa odżywka jest bogata przede wszystkim w azot i potas, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i kondycji zamiokulkasa i innych roślin. Pierwiastki te wzmacniają kwiaty od korzeni aż po liście.

Do nawożenia roślin wykorzystaj produkty z kuchni
Zamiokulkas nazywany jest żelazną rośliną, która doskonale czuje się w trudnych warunkach. W środowisku naturalnym. W doniczce niekoniecznie. O ile przesuszenie rośliny z pewnością jej nie zniszczy, tak przeciągi, przelanie i woda z kranu owszem.
Dalsza część tekstu pod filmem
Przenigdy nie podlewaj ani zamiokulkasa, ani innych roślin wodą z wodociągów. W tym celu wykorzystaj wodę przefiltrowaną lub przegotowaną i odstaną. Najlepiej jednak sprawdzą się domowe odżywki, które bez trudu przygotujesz we własnej kuchni.
Do roślin doniczkowych kwasolubnych warto podsypać nieco fusów po kawie. Muszą być jednak całkowicie wysuszone. Do roślin, które preferują zasadowy odczyn gleby wykorzystaj pokruszone skorupki jajek. Do podlewania natomiast przygotuj napar z popularnej rośliny.
Najlepsza odzywka do zamiokulkasa. Roślina wypuszcza nowe pędy
Odżywkę do zamiokulkasa przygotowałam z pokrzywy. Dwie torebki herbaty zaparzyłam w dwóch szklankach wrzątku. Gdy napar schłodził się do temperatury pokojowej, przelałam go do butelki, którą podlewam kwiaty.

Naparem z pokrzywy podlewam zamiokulkasa raz na 3-4 tygodnie. Latem, podczas upałów może podlewać roślinę częściej, czyli co 2 tygodnie. Pamiętam przy tym, by roślinie dostarczać niewielką ilość wody, by jej po prostu nie przelać. Zamiokulkas magazynuje wodę w bulwach.
Skutecznym sposobem jest także wymieszanie suszonej pokrzywy z wierzchnią warstwą gleby. Wystarczy, że rozetniesz jedną saszetkę herbaty i wsypiesz ją do doniczki. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
Sprawdź również, jaki odpad kuchenny rozsypać w kwietniu pod magnolią, a także na co uważać w kuchni. 1 błąd niszczy nasze zdrowie.






































