Smakosze.pl
Sok i mleko można nalewać lepiej

Pixabay / mac231

Prosty trick na prawidłowe nalewanie soku z kartonu

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Często kupujemy sok w kartonowym opakowaniu. Nie inaczej jest w przypadku mleka. Większość smakoszy nie przykłada większej wagi do ich nalewania. Finalnie napój ląduje również obok szklanki. Okazuje się, że wystarczy odwrotnie chwycić opakow

Sok często gości w naszych kuchniach. Niektórzy pijają go niemal codziennie. Niestety, kartonowe opakowania mają pewien mankament. W trakcie nalewania soku lub mleka możemy stracić kontrole nad strumieniem.

Jak bezproblemowo nalać sok?

Produkty takie jak sok i mleko nierzadko są pakowane w kartonowe opakowania. Najprawdopodobniej każdy spotkał się z sytuacją, w której podczas nalewania, napój zaczynał chlupotać. Wszystko przez różnice w ciśnieniu.

Ostatnio wspominaliśmy o tym, na co może pomóc sok z wiśni. Tym razem skupimy się na nalewaniu napojów z kartonowych opakowań. Są one utrapieniem dla wielu smakoszy, którzy nie lubią, kiedy produkty spożywcze lądują poza naczyniami.

Sok nalewany z kartonu chlupocze, ponieważ w opakowaniu wytwarza się niższe ciśnienie i musi ono zostać wyrównane. W takiej sytuacji do środka zasysane jest powietrze, a sok lub mleko zaczyna chlustać naokoło. 

Przeważnie nalewamy sok, trzymając opakowanie tak, aby jego wylot znajdował się, jak najbliżej szklanki lub innego naczynia. Właśnie w takiej sytuacji nasz napitek zacznie rozlewać się naokoło. Wystarczy chwycić karton odwrotnie.

Sok rozlany na blat będzie już tylko wspomnieniem

Kiedy następnym razem będziemy sobie nalewać sok lub mleko z kartonu, warto wykorzystać prostą sztuczkę. Chwycenie opakowania tak, by wylot znajdował się dalej od szklanki, zapobiegnie chlustaniu napoju.

W takiej sytuacji napój nie będzie się tak drastycznie zapowietrzał w celu wyrównania ciśnienia. Sok lub mleko będą mogły cały czas pobierać powietrze, a tym samym ciśnienie pozostanie niezmienne. Bez wątpienia ta sztuczka jest bardzo użyteczna.

Możemy wykorzystać jeszcze jeden trik. Niektórzy wolą nalewać napoje krótszym strumieniem. Wówczas nie zaszkodzi zrobić po drugiej stronie opakowania otworu. Oczywiście musi się on znajdować na jego wierzchniej części.

W przypadku drugiego sposobu pamiętajmy by mleko i sok wypić w miarę szybko. Wielbiciele takich napojów z pewnością powinni sięgnąć po wyrób z buraka. Daje on ogromne korzyści, które doceni praktycznie każdy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródła: Gazeta pl Buzz; Noizz

Zapraszam na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Najgorsze błędy podczas gotowania rosołu

Porady

Najgorsze błędy popełniane podczas gotowania rosołu

Czytaj więcej >

Porady

Jak długo smażyć grzyby?

Czytaj więcej >
Idealny sernik

Porady

Co zrobić, żeby sernik nie opadał i nie pękał?

Czytaj więcej >

Porady

Jak usmażyć wątróbkę, aby nie była gorzka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak zrobić panierkę do schabowych, która się nie odkleja?

Czytaj więcej >

Porady

Ile czasu gotować jajka na miękko?

Czytaj więcej >