Smakosze.pl
6 smaków wycofanych ze sklepów

Canva / Kwangmoozaa

Sześć smaków przekąsek wycofane ze sklepów

7 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

GIS opublikował na rządowej stronie ostrzeżenie dla konsumentów, z którego wynika, że popularne przekąski zostały wycofane ze sklepów. Powodem był brak wyróżnienia w składzie alergenów. Nieprawidłowość wykryto w sześciu smakach chipsów.

Komunikaty publikowane przez GIS przeważnie nie zapowiadają niczego dobrego. Nie inaczej jest również tym razem. Okazuje się, że w chipsach z purée ziemniaczanego znalazły się składniki mogące wywołać alergię. Niestety nie wskazano ich na etykiecie w prawidłowy sposób.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

GIS wycofuje ze sklepów popularne chipsy

Nie da się ukryć, że chipsy cieszą się sporym zainteresowaniem smakoszy. Można by je nawet uznać za jedną z tych przekąsek, które najczęściej lądują na naszych stołach. Jakiś czas temu wspominaliśmy o niecodziennym znalezisku w paczce chipsów. Dziś przyjrzymy się ostrzeżeniu, które wydał GIS.

Na rządowej stronie GIS zamieścił komunikat, będący ostrzeżeniem dla konsumentów. Zgodnie z jego treścią, w wyniku działań prowadzonych przez sanepid oraz firmę Merkury S.A., wykryto błędy w deklaracji alergenów na opakowaniach chipsów z purée ziemniaczanego.

Wspomniane alergeny to gluten, mleko i gorczyca. Co prawda wymieniono je w składzie przekąsek sprzedawanych pod nazwą Long Chips, jednak nie zostały w nim wyszczególnione, a w niektórych przypadkach podano niewłaściwą nazwę.

Ciasto krówkowe z bananami

Błyskawiczne krówkowo-bananowe ciasto bez pieczenia

CZYTAJ DALEJ

Chipsy można rozpoznać po charakterystycznych podłużnych opakowaniach. GIS wskazał szczegółowe dane dotyczące potencjalnie niebezpiecznych produktów. Ze sklepów wycofano aż sześć smaków przekąsek.

Które chipsy zostały wycofane przez GIS?

GIS w swoim komunikacie wskazał, że producentem chipsów jest "PERNES L" LTD "ČIPSI", Pernciems, LV-2105, Łotwa. Natomiast za dystrybucję na terenie Polski odpowiada firma MERKURY S.A., ul. Sejneńska 16, 15-399 Białystok. Dodatkowo GIS zamieścił smaki przekąski Long Chips, które nie spełniały wymogów i zostały wycofane ze sklepów. O jakich produktach mowa?

  • Long Chips – chipsy z purée ziemniaczanego z bazylią

  • Long Chips – chipsy z purée ziemniaczanego o smaku sera i zielonej cebulki

  • Long Chips – chipsy z purée ziemniaczanego z papryką

  • Long Chips - Chipsy z purée ziemniaczanego o smaku szpinakowym

  • Long Chips - Chipsy z purée ziemniaczanego o smaku wasabi

  • Long Chips - Chipsy z purée ziemniaczanego o smaku BBQ

Warto nadmienić, że wycofaniu podlegają wszystkie numery partii z wszystkimi datami minimalnej trwałości. Aktualnie GIS monitoruje ten proces. Jakiś czas temu ze sklepowych półek wycofano mięso.

Chipsy wycofane przez GIS

Chipsy wycofane przez GIS

Canva / ligora

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Zasmakuj kuchni

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub Kossakowski

Jestem absolwentem takich kierunków studiów jak psychopedagogika kreatywności i edukacja międzykulturowa. Fascynuje mnie otaczający świat, który najlepiej można poznać dzięki nauce. Za swoją pasję uznaję kulturę i sztukę. Głównie tą dotyczącą fonii i obrazu. Kulinaria również odgrywają istotną rolę w moim życiu i chętnie eksperymentuję w kuchni. Wcześniej pisałem treści dla portalu Pikio. Od jakiegoś czasu jestem związany z redakcją Smakoszy. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Produkty

Dlaczego warto jadać rydze?

Czytaj więcej >

Produkty

Zaskakujące zdjęcie borowika

Czytaj więcej >

Produkty

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Czytaj więcej >

Produkty

Jak wykorzystać w kuchni maślaki ?

Czytaj więcej >

Produkty

Pilny komunikat GIS dla grzybiarzy

Czytaj więcej >

Produkty

Luksusowy sprzęt kuchenny w ofercie Lidla

Czytaj więcej >