Smakosze.pl
Obierki po ziemniakach i czajnik

Canva.com / Daisy-Daisy / ollo

Tani i naturalny sposób na wyczyszczenie czajnika

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Nie da się ukryć, że czajnik pokryty kamieniem nie prezentuje się najlepiej. Mało kto spodziewałby się, że z łatwością można go wyczyścić niepozornymi sztuczkami. W jednej z nich wykorzystamy obierki po ziemniakach. Efekt przyprawia o spore zaskoczenie.

Urządzenia takie jak czajnik potrafią mocno się zabrudzić. Największym problemem przeważnie jest kamień, który osadza się w ich wnętrzu. Z pewnością lepiej się go pozbyć. Na szczęście istnieją proste sposoby, które pozwolą nam oczyścić nasz czajnik.

Obierki po ziemniakach sprawią, że czajnik będzie lśnił jak nowy

Bez wątpienia ziemniaki często goszczą na naszych talerzach. Jakiś czas temu prezentowaliśmy przepis na placki w litewskiej odsłonie. Przeważnie obierki po ziemniakach lądują w koszu. Lepiej wykorzystać je w praktyczny sposób.

Obierki po ziemniakach zazwyczaj traktowane są przez nas jak bezwartościowe odpadki. Okazuje się, że można użyć ich do wyczyszczenia czajnika. Każdy, kto wypróbował tę metodę, już zawsze z niej korzysta.

Wystarczy, że obierki po ziemniakach umieścisz w czajniku. Następnie trzeba urządzenie zalać wodą i ją zagotować. Czynność powtarzamy dwukrotnie. Po takim zabiegu czajnik powinien wyglądać jak nowy. Specyfiki dostępne w sklepach będą zbędne.

Oczywiście nie tylko obierki po ziemniakach dobrze sprawdzają się w roli oczyszczacza do czajnika. Warto również wypróbować inne produkty, które wykorzystujemy w kuchni. Mało kto zdaje sobie sprawę, że dzięki nim z łatwością pozbędziemy się zabrudzeń i kamienia.

(Canva / Konstik)

Czym jeszcze możemy wyczyścić czajnik?

Brudny czajnik będzie lśnił czystością, jeśli potraktujemy go sodą oczyszczoną. W tym celu należy posypać jego wnętrze dwoma łyżeczkami produktu. Następnie odstawiamy czajnik na 15 minut. Po tym czasie starannie go szorujemy i płuczemy.

Okazuje się, że czajnik możemy wyczyścić również przy użyciu coli. Szklankę słodkiego napoju trzeba rozcieńczyć ze 100 ml wody. Mieszankę wlewamy do czajnika i zagotowujemy. Później urządzenie płuczemy wodą.

Pomocny w usuwaniu zabrudzeń jest także sok z cytryny. 250 ml cieczy przelewamy do czajnika. Zostawiamy ją w urządzeniu na godzinę. Po takim zabiegu wszelkie zabrudzenia powinny z łatwością zejść. Wystarczy przetrzeć je ściereczką.

Dobrze sprawdza się również kwasek cytrynowy. Saszetkę proszku rozcieńczamy w wodzie. Całość wlewamy do czajnika. Ciecz powinna wypełniać połowę urządzenia. Kiedy miną 3 godziny wylewamy mieszankę i kilka razy gotujemy wodę. Godna uwagi jest także sztuczka ze wsadzeniem deski do krojenia do lodówki.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Pyszności

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >
Szypułki truskawek mają pewne sekrety

Porady

Czy szypułki z truskawek są jadalne?

Czytaj więcej >
Grzyby o odpychającej goryczy

Porady

Goryczak żółciowy - grzyb, którego lepiej omijać

Czytaj więcej >
kawa w upały

Porady

Czy można pić kawę w upalne dni?

Czytaj więcej >