To moja ulubiona surówka do obiadu. Zrobienie jej zajmuje 5 minut, sekret tkwi w 1 przyprawie
Surówka z kapusty kiszonej pasuje do niejednego obiadu, a moja rodzina bardzo ją lubi. Pyszny smak dodatek zawdzięcza użyciu jednej wyrazistej przyprawy. Pierwszy raz skorzystałam z niej za namową babci i już nie wyobrażam sobie, bym mogła ją pominąć.
Zrobienie dobrej surówki nie jest proste
Surówki nie mogą być przypadkowym połączeniem warzyw uzupełnionym o sos majonezowy. Przynajmniej w moim domu taki dodatek nie spotka się z uznaniem i będę musiała go po prostu wyrzucić.
Zamiast zatem sięgać po popularne przepisy, wybieram obecną w mojej rodzinie już od pokoleń recepturę na wyrazistą i soczystą surówkę na bazie kapusty kiszonej. Obowiązkowym dodatkiem do niej jest olej oraz jedna charakterystyczna przyprawa.
Przepis na pełną smaku surówkę z kapusty kiszonej
Kapusta kiszona jest świetną bazą do zrobienia obiadowego dodatku. Zawsze łączą ją z porem, szczypiorkiem oraz cebulą i obficie doprawiam kminkiem w ziarnach. Zapach jest piękny, a smak obłędny.
Składniki:
- 500 g kapusty kiszonej z marchewką
- pół dużego pora
- 1 mała cebula
- 1 pęczek szczypiorku
- 1,5 łyżeczki ziaren kminku
- 30 ml oleju rzepakowego lub lnianego
- sól i pieprz w ilości do smaku
Przygotowanie tej surówki jest niemal tak szybkie, jak zapoznanie się z listą składników. Pełna instrukcja wraz ze wskazówkami dostępna jest w dalszej części artykułu.
ZOBACZ: Z tą zupą jesienią nie mam nawet kataru. Sekret tkwi w kilku dodatkach
Jak zrobić dobrą surówkę z kapusty kiszonej? Sekretem jest kminek
Zaczynam od odciśnięcia kapusty kiszonej z soku. Warto go wypić , bo jest bardzo zdrowy. Odsączone warzywo szatkuję, by łatwiej połączyło się z pozostałymi składnikami i wrzucam do większej miski.
Pora oraz szczypiorek płuczę. Siekam starannie i dodaję do kapusty. Podobnie postępuję z cebulą. Zawartość miski mieszam. Wsypuję kminek i wlewam olej. Doprawiam surówkę odrobiną soli oraz pieprzu.
Jak podawać surówkę z kapusty kiszonej?
Wyrazisty dodatek obiadowy pasuje zarówno do klasycznych kotletów w panierce, jak i do ryby. Będzie smaczny też z warzywnymi pulpetami i postnymi kotletami jajecznymi .
Na naszej stronie znajdziecie więcej pomysłów na znakomite surówki. Sprawdźcie jak zrobić nietuzinkowego colesława z czerwonej kapusty . Być może skusi was także klasyczne połączenie marchewki, jabłka i pora .