Smakosze.pl
Tomasz Strzelczyk krytykuje kurczaki z rożna

Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Tomasz Strzelczyk krytykuje kurczaki z rożna z marketów

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Tomasz Strzelczyk zdecydował się nagrać i umieścić na swoim kanale YouTube film, w którym nie zostawia suchej nitki na kurczakach z rożna, które można kupić w markecie. Kucharz skrytykował pieczone kurczaki z uwagi na ich przykry zapach i dużą ilość płynu, jaki z nich wyciekł. Mężczyzna wywołał dużą dyskusję pod swoim nagraniem, gdzie dziesiątki internautów nie kryło swojego rozczarowania.

Tomasz Strzelczyk jest znaną internetową osobistością - brał udział w programie Master Chef, prowadzi internetowego bloga oraz kanał na YouTube "Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA", na którym pokazuje głównie przepisy kulinarne oraz interesujące ciekawostki. 

Niedawno postanowił udostępnić trochę inny film od tego, do czego przyzwyczaił swoich fanów. Zajął się w nim tematyką kurczaków grillowanych na rożnie, które można kupić w popularnych marketach. Niestety, drób nie spełnił jego oczekiwań i ostrzega przed nim swoich widzów.

Tomasz Strzelczyk ostro o kurczaku z rożna

Prowadzący na samym wstępie zastrzegł, że nagranie nie było planowane - przechadzał się po sklepie i zauważył wystawione pieczone kurczaki, które nie zachęcały wyglądem ani zapachem. Wtedy wpadł na pomysł nagrania tego materiału, w którym przestrzega Polaków przed kupowaniem takiego mięsa. 

Po wypakowaniu pierwszego kurczaka na pierwszy rzut oka widać, że nie jest on najlepszej jakości. Wysuszona, aczkolwiek mało chrupiąca skórka, która w niektórych miejscach jest przypalona. Mięso zupełnie nie jest soczyste, a w plastikowym pudełku znalazło się dużo płynu, który wyciekł z mięsa. 

Strzelczyk dodaje, że przykry zapach unoszący się z mięsa wskazuje, że jest ono zwyczajnie zepsute. Spożycie takiego produktu jest nie tylko niezdrowe, lecz może doprowadzić nawet do zatrucia pokarmowego. Uczestnik Master Chefa kupił kurczaki w trzech różnych miejscach - pierwszy polski sklep spisał się najgorzej, lecz dwa kolejne miejsca, których mimo wszystko nie ujawnił, okazały się robić o wiele smaczniejsze wyroby. 

Na naszej stronie zamieściliśmy mnóstwo informacji kulinarnych, które mogą przypaść tobie do gustu. Przeczytaj ten artykuł, w którym przekazujemy wieści o straszliwym odkryciu w popularnych przyprawach. W tym tekście  zdradzamy najlepszy przepis na pyszne cebulowe kule faszerowane mięsem - idealna grillowa przekąska. 

Źródło: Scena z filmu zamieszczonego na YouTube na kanale Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Fani podzielają zdanie Strzelczyka

A to prawda, kiedyś nawet był mem o kilku życiach kurczaka w markecie - od surowego po grillowanego. Jak się surowy psuje to robi się go w przyprawach i sprzedaje jako gotowego na grilla. A jak się zleży to się go grilluje i sprzedaje jako gotowy posiłek - (pisownia oryginalna) napisał pod filmem użytkownik o nicku kanariya0708. 

Komentujący dziękują Strzelczykowi za nagłośnienie problemu, który jak się okazuje, jest bardzo duży. Ludzie zdradzają, że sami widzieli wiele sklepowych kurczaków, które nie nadawały się do spożycia, a co dopiero do sprzedawania. 

Youtuber radzi także, aby zwracać uwagę osobom, które zajmują się w sklepie wypiekiem takich kurczaków. Istnieje dzięki temu szansa, że poprawi się jakość gotowych produktów, a Polacy będą mogli cieszyć się smakiem kurczaka z rożna bez ryzyka zatrucia pokarmowego.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: youtube.com/Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Warzywa w końcu staniały

Produkty

Ceny warzyw na bazarach spadają

Czytaj więcej >
banan

Produkty

Czy można jeść banany z czerwonymi liniami w środku?

Czytaj więcej >

Produkty

Ceny lodów nie przestają szybować

Czytaj więcej >
Oszustwo na cebulę

Produkty

Nieudane oszustwo "na cebulę"

Czytaj więcej >

Produkty

Ogromne zmiany we wszystkich produktach. Unia Europejska już zdecydowała

Czytaj więcej >

Produkty

Niskie ceny sprzętów i akcesoriów kuchennych w Biedronce

Czytaj więcej >