Smakosze.pl
Kasa samoobsługowa w sklepach Biedronka

Canva.com / mtreasure

Ukryte funkcje w kasach w sklepach Biedronka

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Wielu smakoszy codziennie udaje się do supermarketów sieci Biedronka. Coraz więcej placówek wyposażonych jest w kasy samoobsługowe. Okazuje się, że ukryto w nich funkcje, które mogą nam ułatwić robienie zakupów.

Nie da się ukryć, że kasy samoobsługowe mają wiele zalet. W ciągu ostatniego roku znacznie ich przybyło. Dzięki temu kolejki w sklepach są o wiele krótsze, a zakupy przebiegają szybciej. Kasy w sklepach Biedronka różnią się od pozostałych.

Sekrety kas samoobsługowych sieci Biedronka

Kasy samoobsługowe zyskują na popularności. W dobie zagrożenia epidemiologicznego pozwalają na bezpieczniejsze zakupy. W związku z tym nietrudno napotkać smakoszy, którzy decydują się na korzystanie z tych nowoczesnych urządzeń.

Biedronka również wprowadziła do części swoich placówek kasy samoobsługowe. Dziś przyjrzymy się im nieco bliżej. Mało kto spodziewałby się, że można w nich natknąć się na ukryte funkcje. Warto o nich pamiętać podczas najbliższych zakupów.

Kasy samoobsługowe w sklepach Biedronka zostały wyposażone w cztery przyciski, dzięki którym z łatwością zażegnamy ewentualne problemy. Znajdziemy je nad panelem służącym do ważenia produktów spożywczych.

Czasami komunikaty dźwiękowe odtwarzane przez kasę samoobsługową są zbyt ciche. Biedronka zdaje sobie sprawę z tego, że może być to sporym utrudnieniem. W związku z tym urządzenia na panelu zawierają przycisk z symbolem głośnika. Jego naciśnięcie pozwala zwiększyć głośność komunikatów.

(Canva.com / mtreasure)

Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć kasy samoobsługowe Biedronki?

Obok symbolu głośnika możemy natknąć się na trójkąt z wykrzyknikiem. Naciśnięcie tej ikony generuje sygnał dźwiękowy, który informuje kasjera o konieczności podejścia. W przypadku ewentualnych problemów warto z tego skorzystać.

Na lewo od wymienionych przycisków znajduje się trzecia ikona. Pozwala ona na zeskanowanie karty Moja Biedronka z naszego telefonu. W związku z tym nie ma potrzeby noszenia jej ze sobą. Wystarczy nam aplikacja.

Kasy samoobsługowe wyposażono w jeszcze jeden przycisk. Dzięki niemu możemy skalibrować wagę. Wystarczy zdjąć z niej produkty spożywcze i wcisnąć ikonę znajdującą się po lewej stronie. Wówczas waga powinna się wyzerować, a my będziemy mieli pewność, że działa ona poprawnie.

Z całą pewnością dodatkowe funkcje kas samoobsługowych w sklepach Biedronka są bardzo użyteczne i warto z nich korzystać. Pamiętajmy o nich podczas najbliższych zakupów. Biedronka ruszyła już z wielkanocną ofertą. Inne produkty też mają atrakcyjne ceny. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2; Pomysłodawcy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Porady

Czy powinno się obierać ogórki na mizerię?

Czytaj więcej >
czy można pić jajka

Porady

Czy można pić surowe jajka?

Czytaj więcej >

Porady

Jak drylować wiśnie lub czereśnie bez drylownicy?

Czytaj więcej >
naleśniki ciasto

Porady

Jak zrobić idealne ciasto na naleśniki?

Czytaj więcej >

Porady

Ukryta funkcja kas samoobsługowych

Czytaj więcej >

Porady

Jak wykorzystać liście chrzanu w kuchni?

Czytaj więcej >