Smakosze.pl
Kasa samoobsługowa w sklepach Biedronka

Canva.com / mtreasure

Ukryte funkcje w kasach w sklepach Biedronka

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Wielu smakoszy codziennie udaje się do supermarketów sieci Biedronka. Coraz więcej placówek wyposażonych jest w kasy samoobsługowe. Okazuje się, że ukryto w nich funkcje, które mogą nam ułatwić robienie zakupów.

Nie da się ukryć, że kasy samoobsługowe mają wiele zalet. W ciągu ostatniego roku znacznie ich przybyło. Dzięki temu kolejki w sklepach są o wiele krótsze, a zakupy przebiegają szybciej. Kasy w sklepach Biedronka różnią się od pozostałych.

Sekrety kas samoobsługowych sieci Biedronka

Kasy samoobsługowe zyskują na popularności. W dobie zagrożenia epidemiologicznego pozwalają na bezpieczniejsze zakupy. W związku z tym nietrudno napotkać smakoszy, którzy decydują się na korzystanie z tych nowoczesnych urządzeń.

Biedronka również wprowadziła do części swoich placówek kasy samoobsługowe. Dziś przyjrzymy się im nieco bliżej. Mało kto spodziewałby się, że można w nich natknąć się na ukryte funkcje. Warto o nich pamiętać podczas najbliższych zakupów.

Kasy samoobsługowe w sklepach Biedronka zostały wyposażone w cztery przyciski, dzięki którym z łatwością zażegnamy ewentualne problemy. Znajdziemy je nad panelem służącym do ważenia produktów spożywczych.

Czasami komunikaty dźwiękowe odtwarzane przez kasę samoobsługową są zbyt ciche. Biedronka zdaje sobie sprawę z tego, że może być to sporym utrudnieniem. W związku z tym urządzenia na panelu zawierają przycisk z symbolem głośnika. Jego naciśnięcie pozwala zwiększyć głośność komunikatów.

(Canva.com / mtreasure)

Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć kasy samoobsługowe Biedronki?

Obok symbolu głośnika możemy natknąć się na trójkąt z wykrzyknikiem. Naciśnięcie tej ikony generuje sygnał dźwiękowy, który informuje kasjera o konieczności podejścia. W przypadku ewentualnych problemów warto z tego skorzystać.

Na lewo od wymienionych przycisków znajduje się trzecia ikona. Pozwala ona na zeskanowanie karty Moja Biedronka z naszego telefonu. W związku z tym nie ma potrzeby noszenia jej ze sobą. Wystarczy nam aplikacja.

Kasy samoobsługowe wyposażono w jeszcze jeden przycisk. Dzięki niemu możemy skalibrować wagę. Wystarczy zdjąć z niej produkty spożywcze i wcisnąć ikonę znajdującą się po lewej stronie. Wówczas waga powinna się wyzerować, a my będziemy mieli pewność, że działa ona poprawnie.

Z całą pewnością dodatkowe funkcje kas samoobsługowych w sklepach Biedronka są bardzo użyteczne i warto z nich korzystać. Pamiętajmy o nich podczas najbliższych zakupów. Biedronka ruszyła już z wielkanocną ofertą. Inne produkty też mają atrakcyjne ceny. 

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: O2; Pomysłodawcy

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje własne przepisy na smakołyki. W kuchni lubię eksperymentować, jednak wychodzę również z założenia, że warto kierować się sprawdzonymi sposobami, które niejednokrotnie wprawiały nasze kubki smakowe w stan ekstazy. Prywatnie preferuję proste oraz bezmięsne potrawy i jestem otwarty na rozmaite nowości. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail redakcja@smakosze.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Jak zrobić sos do mięsa?

Czytaj więcej >

Porady

Jak najszybciej sparzyć kapustę na gołąbki?

Czytaj więcej >

Porady

Najczęstsze błędy podczas przygotowania ryb

Czytaj więcej >

Porady

Jak podgrzewać jedzenie w mikrofalówce, żeby nie było zimnie w środku?

Czytaj więcej >
Obieranie ogórka

Porady

Jak wykorzystać obierki po ogórkach?

Czytaj więcej >
Soczyste kotlety mielone od Magdy Gessler

Porady

Niezawodny patent Magdy Gessler na soczyste kotlety mielone

Czytaj więcej >