Wachowicz robi szybkie ciasto z rabarbarem. Zdradziła, co zrobić, by nie miało zakalca
Masz ochotę na słodkie co nieco? Polecamy doskonały przepis Ewy Wachowicz na szybkie ciasto z rabarbarem. Dzięki dodatkowi wiosennego warzywa wypiek zyskuje przyjemny smak i wygląda bardzo apetycznie. Sprawdź, co zrobić by nie miał zakalca.
Rabarbar- pyszny i zdrowy
Rabarbar w Polsce uznawany jest za warzywo. Natomiast w Stanach Zjednoczonych jest traktowany jak owoc. Jednak jedno jest pewne, rabarbar jest niezwykle zdrowy, pełen witamin i minerałów. Warto dodawać go do wypieków, deserów czy koktajlów. Zapewni nam zdrowie i potrzebne siły.
Czerwone lub różowe ogonki liściowe mają charakterystyczny cierpki smak. Jednak im łodyga jest bardziej dojrzała i czerwona, tym smak staje się bardziej słodki. To warzywo bogate w witaminy C, E, A oraz takie minerały jak fosfor i potas. Rabarbar ma dobroczynne właściwości przeciwzapalne i wspomagające układ trawienny. Poprawia też wygląd skóry i ma właściwości antynowotworowe. Ewa Wachowicz przygotowuje szybkie ciasto z rabarbarem, warto wypróbować ten przepis.
Za tym produktem nigdy nie przepadała. To dlatego Beata Kozidrak trzyma boską figuręJak przygotować ciasto z rabarbarem Ewy Wachowicz?
Składniki:
- 700 g rabarbaru
- 3 jaja
- 200 g masła
- 200 g cukru
- 250 g mąki tortowej
- 100 g mąki migdałowej, ale może być zwykła
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- łyżeczka cukru waniliowego
- ½ szklanki mleka
Masło ucieramy z cukrem, dodajemy jajka oraz pozostałe składniki i wszystko razem dalej ucieramy. Ważne jest, żeby zawsze ucierać w jednym kierunku. Wtedy nie poszarpiemy włókien glutenu i nie będziemy mieli zakalca w cieście. To zapewni niezwykłą puszystość ciastu z rabarbarem.
Możemy dodatkowo dodać cynamon, imbir, a na końcu pokrojony rabarbar. Możemy też całymi łodygami wyłożyć spód tortownicy. Wcześniej tortownicę smarujemy masłem i sypiemy cukier. Ciasto pieczemy w 180 stopniach ok. 50-60 minut. Po tym czasie sprawdzamy patyczkiem, czy ciasto się upiekło. Patyczek musi być suchy.
Tajemnica Ewy Wachowicz- ucieramy w jednym kierunku
Ewa Wachowicz podkreśla, jak ważne jest ucieranie ciasta w jednym kierunku. Taki sposób przekazywany jest też z pokolenia na pokolenie, ale ma swoje naukowe uzasadnienie. Gdy ucieramy ciasto w jedną stronę, to powstają regularne i mocne powiązania białek glutenowych.
Takie ciasto utrzymuje odpowiednią strukturę, natomiast nagła zmiana kierunku, może doprowadzić do osłabienia tych powiązań. W piekarniach i cukierniach maszyny mieszające ciasto zawsze pracują w jednym kierunku. Pisaliśmy o racuchach z rabarbarem. Informowaliśmy też o cenach rabarbaru.
Źródło: Instagram/@ewawachowicz