Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Kuchnia Smakoszy > Wietnamczyk przyjechał do Polski i zakochał się w naszej kuchni. To właśnie te dania skradły jego serce
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 06.03.2024 19:14

Wietnamczyk przyjechał do Polski i zakochał się w naszej kuchni. To właśnie te dania skradły jego serce

kotlet schabowy
Fot. Facebook I Love Poland/Kiet Cao

Nie od dziś wiadomo, że polska kuchnia jest najlepsza na świecie. Miło nam jednak bardzo, gdy ta oczywista wiedza dosięga inne nacje, niż tylko nasza. Ostatnio uroki klasycznych kulinariów odkrył i docenił podróżnik z dalekiego Wietnamu. Co szczególnie przypadło mu do gustu? Czytajcie dalej, aby się dowiedzieć.

Wietnamskie pochodzenie, ale żołądek polski

Kiet Cao urodził się w Wietnamie, jednak od pewnego czasu mieszka w Europie. Daje mu to możliwość podróżowania i poznawania rozmaitych kultur. Z Niemiec, gdzie mieszka na codzień, ma przysłowiowy rzut beretem do naszego kraju. Za cel swojej wycieczki obrał sobie Kraków.

Wpis Kieta pojawił się na grupie I Love Poland w portalu Facebook. Tam właśnie młody mężczyzna wrzucił kilka zdjęć i opisał swoje wrażenia z wizyty w dawnej stolicy. Co oczarowało go szczególnie? Czy planuje ponowne odwiedziny? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej.

pierogi.jpg
Fot. Canva/graletta
Do swojej wersji mizerii zawsze dodaję ten składnik. Z nim surówka smakuje lepiej, niż w restauracji

Tak Wietnamczyk opisał swoją wizytę

Kiet podczas wizyty w Krakowie miał niepowtarzalną okazję skosztowania prawdziwej polskiej kuchni. Wybrał pierogi, schabowego oraz żurek. Jak sam przyznał, dania te bardzo przypadły mu do gustu. Może nas to nieco zaskakiwać, bowiem do wietnamskiej kuchni bardzo im daleko.

Polskie jedzenie uliczne było wspaniałym doświadczeniem podczas wizyty w Krakowie- relacjonuje w swoim poście mężczyzna.

Po chwili dodaje, że urzekło go także piękno naszego kraju oraz niezwykle mili ludzie. Obiecuje również, że wkrótce wróci, aby poznać więcej egzotycznych dla niego polskich specjałów. Planuje także poznać naszą kulturę oraz nauczyć się języka.

Polacy zachwyceni gościem z Wietnamu

Pod postem Kieta na portalu Facebook pojawiło się mnóstwo komentarzy. Ludzie cieszą się z jego odwiedzin oraz doradzają, których kolejnych dań powinien spróbować. Wśród pozycji pojawia się m.in. golonka, bigos oraz grillowany oscypek. Samych reakcji post doczekać się przeszło 2 tysięcy.

My, urodzeni w Polsce dobrze wiemy, że mało która kuchnia może nam dorównać. Z upodobaniem rozkoszujemy się przecież klasycznymi potrawami podczas spotkań czy świąt. Niezwykle miło jednak, gdy ktoś z tak dalekiego kraju podziela nasz entuzjazm. A wy którą polską potrawę polecilibyście gościowi z zagranicy?

Znana w Polsce sieć sklepów należy do milionera. Z tym zakwasem żurek wychodzi prima sort.

żurek.jpg
Fot. Canva/Dar1930

Źródło: Facebook I Love Poland