Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Show-biznes od kuchni > Wigilijna wieczerza w gmachu TVP. Protestujący politycy na krok nie ruszyli się z budynku
Aleksandra Proch
Aleksandra Proch 25.12.2023 13:11

Wigilijna wieczerza w gmachu TVP. Protestujący politycy na krok nie ruszyli się z budynku

Wigilia w TVP
Twitter @piotr4913 ; Canva / TeresakKasprzycka

Samozwańczy obrońcy publicznych mediów spędzili Wigilię w budynku TVP. Nawet na zbliżające się święta nie opuścili swojego posterunku. W świętowaniu oraz pasterce brali udział czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Wigilia pod znakiem protestu

Politycy PIS oraz ich poplecznicy od kilku już dni prowadzą swój protest. W jego ramach niezmiennie okupują siedziby PAP raz TAI. Już wcześniej zapowiadali, że w tym właśnie miejscu spędzą również święta. Okazało się, że tej akurat obietnicy udało im się dotrzymać.

Wigilia to dla Polaków wyjątkowy czas w roku. Ten wieczór spędzamy przy wspólnym stole w gronie najbliższych. Grupka osób postawiła jednak na głowie tradycję i świętowała zupełnie inaczej. 

Ta sałatka co roku gości na święta w moim domu. 1 składnik dzieli domowników

Te osoby zasiadły przy wspólnym stole w budynku TVP

W internecie możemy zobaczyć relację ze świętowania w siedzibie TVP Info. Osoby sprzyjające PIS publikują kolejne fotografie i filmiki. Całość miała miejsce w sali konferencyjnej.

Wcześniej tego dnia do budynku TAI zawitał Jarosław Kaczyński. Wieczorem zaś przed wejściem zebrało się ponad 100 osób na wspólne kolędowanie. Do śpiewających wyszedł Mariusz Błaszczak, aby podzielić się opłatkiem.

Pasterka i wieczerza w wykonaniu PIS

Uroczystości w sali konferencyjnej rozpoczęły się od pasterki. Stół prozaicznie przekształcono w ołtarz, na miejscu pojawił się także ksiądz. Chwilę później na tym samym stole postawiono wigilijne potrawy.

Kto wziął udział w tym niecodziennym wydarzeniu? Na nagraniach widać polityków PiS. Jest Mariusz Błaszczak, Małgorzata Gosiewska, Anita Czerwińska oraz Marcin Romanowski. Nie ma jednak żadnych informacji, czy osoby te przemówiły w końcu ludzkim głosem.

Nie zabrakło także ich sympatyków. Widzimy więc Michała Adamczyka, byłego szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Samuela Pereirę, który przewodził serwisowi tvp.info oraz Marcina Tulickiego, niedawnego szefa Wiadomości TVP. Nie zabrakło opłatka i wspólnego kolędowania.

Kolejne kłopoty czekają Biedronkę. Ten pyszny przepis na uszka zapisz sobie na kolejny rok.

Źródlo: wp.pl