Wsyp wieczorem do filiżanki i zalej gorącą wodą. Napar z tej rośliny to nie tylko remedium na przeziębienie
Znacie to uczucie, gdy ciało jest napięte, a umysł zmęczony? Ciągłe uczucie niepokoju nie pozwala nam znaleźć sobie miejsca. Na szczęście istnieje w pełni naturalny i bezpieczny sposób, aby złapać chwilę oddechu i uspokoić skołatane nerwy. Wystarczy przygotować prosty domowy napar.
Napar z lipy ma niezwykłe właściwości
Picie naparów ziołowych coraz częściej odchodzi z zapomnienie. Naturalne właściwości roślin zastępowane są syntetycznymi suplementami. Zamiast łykać tabletki, postaw na sprawdzone od lat rozwiązania. Dobrej energii na cały dzień dostarczy domowy napar z lipy.
Wiele osób może się teraz złapać za głowę. Kto to słyszał, aby pić herbatkę z lipy latem? Okazuje się, że jej kwiaty to nie tylko idealny sposób na walkę z jesienną grypą i przeziębieniem. Mają one właściwości, które przydadzą się przez cały rok, a o których wiele osób nie ma pojęcia.
Sernik Ani Lewandowskiej nie ma glutenu i twarogu, a wciąż zachwyca. Ten składnik to sekret jego smaku
Domowy napar z lipy idealnie wzmacnia organizm
Napar z lipy dobre znany jest naszym mamom i babciom. To właśnie tym specyfikiem niejednokrotnie leczyły nas, gdy przyplątała się jesienna infekcja. Kwiatostan lipy zawiera wiele prozdrowotnych substancji, które mają bardzo szerokie działanie. Najczęściej wykorzystywany jest w ramach walki z przeziębieniem.
Napar z lipy znany jest ze swoich właściwości napotnych. Okazuje się jednak, że oferuje znacznie więcej. Jest idealnym środkiem w walce z przemęczeniem i przepracowaniem.
Herbatka przygotowana z kwiatostanu lipy pobudza funkcjonowanie niektórych narządów wewnętrznych. Dzięki temu zmniejsza napięcie mięśni gładkich, co pozwala nam się rozluźnić. Do tego pomaga w pozbyciu się zmęczenia, spowodowanego długotrwałym wysiłkiem umysłowym. To bardzo skuteczny sposób na relaks.
Lipa w niektórych kręgach uznawana jest za symbol bezpieczeństwa i spokoju. Dawniej przypisywano jej moc uzdrawiania duszy poprzez dodawanie dobrej energii. Dziś, dzięki badaniom wiemy, że przekonania te nie były wyssane z palca, a dobroczynne działanie lipy potwierdzone jest naukowo. Mając na wyciągnięcie ręki takie rozwiązanie, warto z niego skorzystać.
Skąd się bierze i jak przygotować napar z lipy?
Lipa jest rośliną, która kwitnie latem. Jej kwiatostany wydzielają charakterystyczny przyjemny zapach. Najlepiej zbierać je w początkowej fazie kwitnienia w czasie suchej pogody. Drzewa, z których pozyskujemy surowiec, muszą rosnąć z dala od ulic i innych miejsc, w których narażone byłyby na zanieczyszczenia.
Kwiatostany do naparu z lipy suszy się w przewiewnym miejscu, nienarażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Następnie przesypuje się je do suchych pojemników i używa w miarę konieczności. Lipę można też kupić gotowe w sklepach zielarskich. Niezależnie od pochodzenia, warto je mieć w swojej szafce kuchennej.
Jak przygotować domowy napar z lipy? Do szklanki wystarczy wsypać 1 łyżkę stołową kwiatostanów, zalewamy je gorącą wodą i czekamy aż naciągną. Po upływie ok. 20 minut kwiaty odcedzamy od uzyskanego naparu. Aby go nieco osłodzić, można dodać nieco soku malinowego lub miodu.
Napar z lipy najlepiej pić po południu, aby rozluźnić się po wyczerpującym dniu pracy. Idealnie sprawdzi się także wypity przed snem. Filiżanka tego specyfiku zagwarantuje odpowiedni wypoczynek orz regenerację.