Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-06-27T154750.596

Marek BAZAK/East News

Żabka stawia na nowe technologie, klienci zaskoczeni

27 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Adam Moskal

Udostępnij:

Żabka postanowiła wprowadzić nową technologię do swoich sklepów, co niektórym klientom się nie podoba. W Poznaniu znajduje się sklep samoobsługowy tej sieci, w którym nie ma kasjerów, a płatności wykonywane są automatycznie. Dzięki temu nie ma kolejek, a ilość pracowników ograniczona jest do minimum.

Żabka jest siecią, która uwielbia rozpieszczać swoich klientów ułatwieniami i rozwiązaniami, mającymi na celu usprawnienie robienia zakupów - nie każdemu jednak podobają się najnowsze zmiany.

Wcześniej, dzięki zaimplementowaniu usług pocztowych, sklepy sieci mogą działać 7 dni w tygodniu bez przerwy. Najnowsze usprawnienie może jeszcze bardziej zrewolucjonizować rynek sklepów spożywczych.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej:

Samoobsługowy sklep Żabki

Zasada jego działania jest bardzo prosta. W sklepie nie potrzeba żadnych pracowników, poza tymi, którzy dbają o czystość i wykładają towar na półki. Płatności z kolei są całkowicie zautomatyzowane.

W całym sklepie znajduje się kilkanaście kamer, które skanują półki z produktami. Jeśli klient weźmie któryś z nich, system rejestruje dodanie go do rachunku konsumenta, a gdy ten wychodzi, pobierana jest kwota z jego konta bankowego.

Projekt bez tytułu - 2021-06-26T170905.525

Fundacja Biedronka wspiera starsze osoby kwotą 150 zł na zakupy

CZYTAJ DALEJ

W taki sposób na terenie sklepu nie trzeba czekać w kolejce oraz przynosić ze sobą portfela pełnego gotówki. Cała operacja trwa dzięki temu znacznie szybciej i sprawniej.

Poznański sklep wywołuje ogromne emocje

Większość poznaniaków zakochała się w nowej możliwości i uwielbiają robić w tym sklepie zakupy. Wygoda, prostota i szybkość sprawiają, że ciężko przestawić się z powrotem na tradycyjne sklepy.

Część osób martwi się jednak o swoje posady - brak konieczności obecności pracowników sprawia, że zmniejsza się ilość dostępnych dla ludzi wakatów. Czy w przyszłości praca zostanie przejęta przez sztuczną inteligencję?

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek, zajrzyj do innych naszych newsów. Wtym artykule opisujemy tragiczne wydarzenia, po których zmarło niemowlę w niemieckim szpitalu. Ten tekst poświęcony został doskonałej recepturze na zapiekanego w serowo-śmietanowym sosie kalafiora.

Póki co, nie musimy się jednak o to martwić, ponieważ wprowadzenie takich pomysłów wymaga ogromnych kosztów i pracy. Na ten moment kasjerzy i sprzedawcy mogą więc spać spokojnie.

EN 01454375 0099

Źródło: Marek BAZAK/East News

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: o2.pl

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >