Mleko w proszku na wiele zalet
instagram.com/@born_in_the_prl

Zalety mleka w proszku

Dla wielu smakoszy mleko w proszku jest jednym ze smaków dzieciństwa. Niektórzy doskonale pamiętają beztroskie zajadanie go łyżeczką prosto z opakowania. Aktualnie mleko w proszku zostało nieco zapomniane. Warto wiedzieć, że jest ono źródłem cennych składników odżywczych. Jednak zalet jest znacznie więcej.

Mleko w proszku dla znacznej części smakoszy jest jednym z produktów, którzy kojarzy się bezpośrednio z czasami PRL-u. Właśnie wtedy ów produkt cieszył się największą popularnością. Warto mu się przyjrzeć trochę bliżej.

Jakie sekrety skrywa mleko w proszku?

Smakowite mleko w proszku nadal wykorzystuje się w wielu specjałach. Niedawno przedstawialiśmy przepis na niebanalny deser na jego bazie. Dziś skoncentrujemy się na zaletach tego produktu spożywczego.

Mleko w proszku jest źródłem wielu istotnych składników odżywczych. Wśród nich znajdziemy między innymi sporo pełnowartościowego białka. Na 100 g produktu może być go nawet 25 g. Oprócz białka uwagę powinniśmy zwrócić na witaminy, fosfor oraz wapń.

Nie da się ukryć, że wyżej wymienione składniki odżywcze są cenne dla naszego organizmu. Jednak mleko w proszku ma jeszcze inne zalety. O nich również powinniśmy pamiętać. Produkt cechuje się długą trwałością.

Godziny otwarcia Biedronki przed majówkąGodziny otwarcia Biedronki przed majówkąCzytaj dalej

Mleko w proszku znacznie dłużej nadaje się do spożycia od płynnego odpowiednika. Jest ono także o wiele bardziej wydajne. W związku z tym możemy sporo zaoszczędzić dzięki jego stosowaniu podczas gotowania.

Mleko w proszku

(Canva / YelenaYemchuk)

Mleko w proszku ma pewne wady

Wiele produktów ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Mleko w proszku nie jest tutaj wyjątkiem. W produkcie znajdziemy całą masę węglowodanów. Między innymi za ich sprawą mleko w proszku jest dosyć kaloryczne.

Ciężko uwierzyć, że zaledwie 100 g mleka w proszku może mieć nawet 500 kcal. Jest to równowartość przeciętnej paczki chipsów. Taka kaloryczność sprawia, że mleko w proszku nie jest wskazane u osób, które borykają się z nadwagą.

Nie możemy zapomnieć również o tym, że mleko w proszku dostarcza utlenionej wersji cholesterolu, która nazywana jest oskysterolem. Substancja ta może przyczyniać się do chorób układu krążenia.

Mleko w proszku może także doprowadzić do zaburzenia procesów przyswajania wapnia. Tym samym negatywnie wpływa na kości i zęby. Rzecz jasna mleko w proszku jedzone od czasu do czasu nie powinno nikomu zaszkodzić. Zwłaszcza że z jego pomocą możemy przygotować między innymi kultowy blok czekoladowy.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Interia Porady

Zapraszamy na nasz Instagram

Następny artykuł