Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Restauracje > Zamówiła 2 kebaby w Gdańsku. Gdy przyszło do płacenia rachunku, natychmiast chwyciła za aparat
Katarzyna Rachańska
Katarzyna Rachańska 31.05.2023 21:29

Zamówiła 2 kebaby w Gdańsku. Gdy przyszło do płacenia rachunku, natychmiast chwyciła za aparat

kebab
Canva

Kebab na mieście? Czemu nie? Zwykle nie był to wydatek, który pustoszy portfele klientów. Jednak to się zmieniło. Gdańszczanka za dwa kebaby w placku zapłaciła tyle, że musiała zrobić zdjęcie paragonu. Ten przyprawia o dreszcze.

Sezon na paragony grozy nad morzem

Wraz z cieplejszymi dniami, klienci nadmorskich barów i restauracji nadsyłają do redakcji paragony. Te budzą grozę i wywołują ciarki. Tak drogo nad Bałtykiem jeszcze nie było. Za rurkę z kremem i dwie kawy w papierowych kubkach trzeba zapłacić 45 zł. To cena wprost z gdańskiej plaży. 

Nie tylko za małe co nieco trzeba zapłacić majątek. Kebab, który zwykle nie jest bardzo drogi, też potrafi zaskoczyć. Jednak nie jest to miła niespodzianka. Dziennik Fakt przytacza historię pani Katarzyny, mieszkanki Gdańska, która za dwa kebaby zapłaciła naprawdę wygórowaną cenę.

Wiesz, do czego służy przedmiot ze zdjęcia? Mało kto zna poprawną odpowiedź

Kebab w Gdańsku, ceny szokują

Pani Katarzyna jako mieszkanka Gdańska wie, jakie lokale gastronomiczne omijać, bo jest tam stanowczo zbyt drogo. Razem z mężem postanowiła zjeść kebaba w barze szybkiej obsługi. Warto podkreślić, że nie był to lokal nad morzem. 

Mieszkanka Gdańska zamówiła dwa kebaby w placku z dodatkiem oliwek, fety i papryczek. Gdy otrzymała paragon, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Pani Katarzyna musiała zapłacić 52 złote. Gdańszczanka powiedziała w rozmowie z dziennikarzami Faktu:

Gdy usłyszałam ile trzeba zapłacić, na chwilę odjęło mi mowę. Tym bardziej, że nie byliśmy przecież w miejscu obleganym przez turystów

Jedzenie na wynos, czyli zapłacisz jeszcze więcej

Na kwocie 52 złote niestety się nie skończyło. Po pierwszym szoku, gdy klientka usłyszała, ile kosztują kebaby, które zamówiła, przyszło kolejne zaskoczenie. Pani Katarzyna musiała dodatkowo zapłacić za folię i siateczkę. Wszystko dlatego, że brała jedzenie na wynos. To wygenerowało dodatkowy koszt w wysokości 2 zł. W sumie klientka musiała zapłacić 54 złote.

Zwykle mały kebab w Polsce kosztował 11 zł. Teraz ceny wzrosły do nawet 14-17 złotych. Aktualnie za średniej wielkości danie płacimy 20 zł. Jednak na dużego kebaba wydamy nawet 30 zł. Co sądzicie o tych cenach? Przesada? Pisaliśmy też o tanim schabowym. Informowaliśmy o cenach deserach nad morzem. 

kebab

Źródło: Fakt.pl