Zapomnij o grzybach. Do pierogów z kapustą jeszcze lepiej pasuje inny dodatek
W farszu do pierogów z kapustą nie muszą wylądować grzyby. Z warzywem jeszcze lepiej skomponuje się zupełnie inny produkt. Znajdziecie go w lodówce każdego sklepu spożywczego.
Pyszne pierogi z kapustą i twarogiem
Nabiał i kapusta nie są typowym połączeniem. W pierogach też rzadko się spotykają. A jednak smakują tak dobrze, że odkąd je zrobiłam, rodzina wciąż domaga się kolejnego obiadu z ich udziałem.
Składniki:
- ciasto na pierogi z tego przepisu
- 1 średnia główka białej kapusty
- 2 nieduże cebule
- 300 g sera twarogu półtłustego
- sól i pieprz w ilości do smaku
- olej rzepakowy do smażenia
Połączenie warzywa na bigos i twarogu jest obłędnie pyszne. Takich pierogów trzeba spróbować chociaż raz. Wykonanie, które opisuję w dalszej części artykułu, jest naprawdę proste.
Jak zrobić smaczne pierogi z kapustą? Dodajcie do farszu twaróg
Zaczynam od oczyszczenia kapusty z wierzchnich liści. Dzielę ją na ćwiartki i przenoszę do garnka wypełnionego osolonym wrzątkiem. Gotuję do miękkości. Odsączone warzywo rozdrabniam.
Posiekaną cebulę szklę na dobrze rozgrzanym oleju. Po chwili wrzucam kapustę i redukuję nadmiar wody, który pozostał po gotowaniu. Całość studzę.
Łączę z pokruszonym przy pomocy widelca twarogiem. Farsz doprawiam solą i pieprzem. Wypełniam nim krążki z ciasta i starannie zlepiam pierogi. Gotuję w osolonym wrzątku.
Jak podać pierogi z kapustą i twarogiem?
Najprostszą, a zarazem najsmaczniejszą opcją jest polanie pierogów masłem. Możecie też podać kwaśną śmietanę lub śmietanę smażoną. W tym artykule opisujemy jak ją przygotować. Jest niezwykle popularna w kuchni dukielskiej i warto jej spróbować.
Na naszej stronie znajdziecie więcej pomysłów na pyszne pierogi. Koniecznie spróbujcie słodkiej wersji z makiem — smakuje nie tylko od święta. Być może skuszą was również podlaskie pierogi z soczewicą i boczkiem .