Smakosze.pl
Projekt bez tytułu - 2021-07-12T165725.263

Wavebreakmedia/ canva

Zaskakująca sytuacja w sklepie spożywczym hitem internetu

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Monika Dec

Udostępnij:

W internecie rekordy popularności bije historia z jednego ze sklepów spożywczych. Robiąca codzienne zakupy starsza kobieta zwróciła się do kasjerki o zapakowanie zakupów w torbę foliową, kasjerka pozwoliła sobie na złośliwą uwagę. Odpowiedź staruszki z pewnością zapamięta na długo.

Pewna starsza pani robiła swoje codzienne zakupy w jednym ze sklepów spożywczych. Przy kasie poprosiła sprzedawczynię o zapakowanie ich do foliowej reklamówki. Kobieta nie kryła oburzenia.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu:

Kasjerka zwróciła starszej pani niezbyt przyjemną uwagę: “Powinna Pani nosić swoją torbę albo kupić ekologiczną. Najwyższy czas nauczyć się dbać o środowisko.” 

Starsza pani odpowiedziała grzecznie, że dawniej nie było mody na ekologiczny styl życia. Słowa nie spodobały się kasjerce, która ze wściekłością przyznała, że “właśnie dlatego dziś musimy za to płacić. Bo Pani pokolenie nie dbało o środowisko i o to, aby zachować je dla przyszłych pokoleń.”

Projekt bez tytułu - 2021-07-12T150507.047

Jak ugotować kalafiora bez nieprzyjemnej goryczki?

CZYTAJ DALEJ

Zaskakujące słowa staruszki

Starsza pani postanowiła przybliżyć staruszce czasy w których żyła. Okazuje się, że młoda kobieta o wielu rzeczach po prostu nie miała pojęcia.

„W moich czasach oddawaliśmy do sklepu butelki po mleku i po napojach. Sklep wysyłał je z powrotem do fabryki, gdzie były myte, sterylizowane i napełniane ponownie. Używaliśmy tych samych butelek wciąż od nowa. Więc i owszem nie dbaliśmy o recykling…

Starsza pani przyznała również, że dawniej do pakowania delikatnych rzeczy używano starych gazet, a nie folii lub styropianu. Przyznała również, że jej pokolenie ciężko pracowało fizycznie, przez co było wysportowane.

Młoda kasjerka została zawstydzona przez starszą kobietę. Kto ma rację w tym sporze? Naszym zdaniem, zarówno jedna, jak i druga strona może się od siebie wiele nauczyć. A ograniczenie plastiku jest jednym z naszych obecnych priorytetów. Ze sprzedaży plastikowych słomek zrezygnowała ostatnio sama Unia Europejska, o czym pisaliśmy tutaj. Torebki foliowe również cieszą się coraz mniejszą popularnością niż dawniej.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

źródło: webniusy

Zapraszamy na nasz Instagram

Podobne artykuły

Produkty

GIS wycofuje partię sezamu łuskanego

Czytaj więcej >

Produkty

Turysta zniesmaczony grillowaniem na plaży

Czytaj więcej >
Arbuz arbuzowi nierówny

Produkty

Jak wybrać idealnego arbuza?

Czytaj więcej >
Biedronka będzie otwarta w niedziele?

Produkty

Czy Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe?

Czytaj więcej >

Produkty

Czy handel w niedzielę zostanie zaostrzony?

Czytaj więcej >
Napój przyczynił się do zmian skórnych

Produkty

Okropne konsekwencje po zamówieniu uwielbianego napoju

Czytaj więcej >