Smakosze.pl
Łosoś ze zmywarki

Scena z filmu opublikowanego na YouTube na kanale Tom Scott/ Canva / oksanashufrych

Zaskakujący sposób na łososia ze zmywarki

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Jakub Kossakowski

Udostępnij:

Łosoś jest nie lada specjałem, któremu bardzo ciężko się oprzeć. Przeważnie przygotowujemy go na grillu, w piekarniku lub na patelni. Okazuje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by przyrządzić go w niekonwencjonalny sposób. Łosoś ze zmywarki może zaskoczyć niejednego smakosza. Rybę trzeba mocno owinąć folią aluminiową.

Smakowity łosoś niejednokrotnie przyprawiał nas o szybsze bicie serca. Nietrudno natknąć się na osoby, które zajadają go z miłą chęcią. Dziś wypróbujemy przepis na łososia ze zmywarki. Mało kto spodziewałby się, że ryba w tym wydaniu wychodzi tak pyszna.

Łosoś w niecodziennej odsłonie

Trzeba przyznać, że łosoś ze zmywarki brzmi dosyć kontrowersyjnie. Wszakże to urządzenie służy do czyszczenia naczyń, a nie przygotowywania posiłków. Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy, jakich naczyń lepiej nie wstawiać do zmywarki.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem:

Dziś zaprezentujemy sposób, dzięki któremu łososia przygotujemy podczas czyszczenia naczyń w zmywarce. Pierwsza wzmianka o tym niecodziennym sposobie na przyrządzenie uwielbianej ryby, pochodzi z 1975 roku.

Właśnie wtedy w The Tonight Show Vincenta Price, słynący z ról w filmach grozy, zaprezentował, jak przygotować łososia ze zmywarki. Z tą metodą powinien poradzić sobie każdy. Nawet osoby z zerowym doświadczeniem kulinarnym poradzą sobie z takim zadaniem.

Magda Gessler zniszczyła telefon

Awantura podczas nagrywania "Kuchennych rewolucji"

CZYTAJ DALEJ

Prosty przepis na łososia ze zmywarki

Na początku musimy zaopatrzyć się w mięso łososia i folię aluminiową. Rybę możemy oczywiście wzbogacić o nasze ulubione przyprawy. Następnie zawijamy ją kilkoma warstwami folii aluminiowej. Powinna ona zabezpieczyć przed dostaniem się do dania detergentów. Dlatego lepiej na niej nie oszczędzać.

Pakunek z łososiem w środku umieszczamy na górnej półce w zmywarce. Urządzenie nastawiamy na standardowy program zmywania i suszenia. Po jego zakończeniu wyjmujemy rybę ze zmywarki. Warto uważać, ponieważ folia aluminiowa może być gorąca.

Kiedy rozwiniemy pakunek, naszym oczom powinien ukazać się idealnie upieczony łosoś. Jednocześnie nasze naczynia powinny lśnić czystością. Proces przygotowywania ryby w ten sposób zaprezentowano na YouTube na kanale Tom Scott. Właśnie stamtąd pochodzi jedno ze zdjęć wykorzystanych powyżej. Godne uwagi są również błyskawiczne roladki z łososiem.

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy:

Źródło: Gezeta.pl; YouTube / @Tom Scott

Zapraszamy na nasz Instagram

Jakub KossakowskiAutor

Wydawca serwisu Smakosze. Już od najmłodszych lat fascynowały mnie szeroko pojęte kulinaria. Istnieje wiele możliwości różnorodnych połączeń smakowych, tym samym podczas kuchennych poczynań nie ma miejsca na nudę. Chętnie opracowuję swoje w

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@smakosze.pl

Podobne artykuły

Porady

Babcine porady kulinarne sprzed 100 lat

Czytaj więcej >
Krokiety nie pękną

Porady

Co zrobić, żeby krokiety nie pękały?

Czytaj więcej >

Porady

Jak gotować flaczki, by nie wyszły twarde?

Czytaj więcej >
Drewniane łyżki

Porady

Jak dbać o drewniane przyrządy kuchenne?

Czytaj więcej >

Porady

Proste sposoby na krojenie cebuli

Czytaj więcej >

Porady

Jak rozmrozić filet z ryby w 5 minut?

Czytaj więcej >