Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Produkty > Zbadali skład jednego z najtańszych chlebów z Biedronki. Wnioski wbijają w fotel
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 05.03.2023 09:05

Zbadali skład jednego z najtańszych chlebów z Biedronki. Wnioski wbijają w fotel

tani i dobry chleb z Biedronki
Marek BAZAK/East News, @czytamyetykiety na Instagramie

W Biedronce możemy kupić wiele produktów z naprawdę dobrym i prostym składem. Totalnym hitem Internetu stał się chleb pszenno- żytni, który kosztuje niecałe 3 zł. Pakowane pieczywo jest delikatne, smaczne i przede wszystkim zdrowe, ponieważ nie zawiera chemii i spulchniaczy.

Dobre produkty za grosze w Biedronce

Agnieszka Pocztarska, twórca kanału @czytamyetykiety na Instagramie, sprawdza i wyjaśnia składy produktów spożywczych oraz kosmetycznych. Jej kanał obserwuje ponad 300 tysięcy osób. Niedawno wzięła pod lupę kilka tanich produktów z Biedronki. Na liście polecanych znalazł się pakowany chleb.

Szalejąca inflacja odbiła się na cenach żywności. W piekarnik bochenek chleba kosztuje około 10 zł, a często nawet dużo więcej. Okazuje się jednak, że i w marketach, takich jak Biedronka, możemy kupić naprawdę dobre pieczywo za mniej niż 3 zł. 

Biedronka cyklicznie organizuje wiele promocji. Z kartą Moja Biedronka zakupy zrobimy jeszcze taniej. Nic dziwnego, że sklep dziennie odwiedzają tłumy. W Biedronce kupimy wiele innych produktów, które podobnie jak chleb, są tanie i mają prosty skład.

Materiał i zdjęcie wykorzystane w artykule pochodzą z kanału @czytametykiety na Instagramie.

Dietetyk zaleca łączenie go z 4 produktami. Ocet jabłkowy bije inne na głowę

Tani chleb w Biedronce z prostym składem

Chleb pszenno- żytni krojony ,,Piekarnika dla Ciebie" ma rewelacyjny skład, a kosztuje jedynie 2,75 zł. Pieczywo ma gramaturę 500 g. W chlebie znajdziemy mąkę pszenną, mąkę żytnią, zakwas żytni, wodę, drożdże i ekstrakt ze słodu jęczmiennego. 

Środkiem do przetwarzania mąki jest kwas askorbinowy, czyli witamina C. W chlebie nie ma żadnych spulchniaczy, ulepszaczy smaku i środków konserwujących. Produkt jest przygotowany wyłącznie z naturalnych składników, a kosztuje grosze.

 

W Biedronce kupimy również chleb z żytni z 3 składników

W Biedronce możemy kupić nie tylko chleby pakowane, ale i bochenki jak w piekarni. Na szczególną uwagę zasługuje chleb żytni, który ma tylko trzy składniki: mąkę żytnią, wodę i sól. Bochenek kosztuje jedynie 2,99 zł.

Ten chleb polecany jest również przez wielu dietetyków, którzy na swoich profilach w mediach społecznościowych dzielą się zdobytą wiedzą. Przekazują także informacje o produktach, które polecają oraz o tych, których lepiej nie kupować, właśnie ze względu na skład.

Dietetyk poszedł do Biedronki i wybrał 5 produktów z prostym składem. Katarzyna Bosacka przeczytała etykietę syropu malinowego i zamarła. W tym artykule poznasz skład syropu. Lepiej sprawdź, czy masz go w swoim domu.